ابلاغ ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان از اعتبارات ملی سازمان میراث فرهنگی کشور به استان ایلام

تاریخ انتشار : ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
موضوع : اخبار

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام از ابلاغ اعتبار ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال از اعتبارات سازمان میراث فرهنگی کشور به اداره کل میراث فرهنگی استان خبر داد .

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی ، “عبدالمالک شنبه زاده ” مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام امروز ۱۱ فروردین ۹۷ با اعلام این خبر اظهار داشت : ۲میلیارد و۶۰۰ میلیون تومان اعتبارات ملی از سازمان میراث فرهنگی کشور به اداره کل میراث فرهنگی استان ابلاغ گردید.

او افزود : ۴۵۰ میلیون تومان از این اعتبارات برای ساماندهی بناهای تاریخی از جمله قلعه پور اشرف، پل گاومیشان، عمارت والی کهره می باشد.۸۰۰ میلیون تومان از اعتبار مذکور جهت ساماندهی و حفاظت سه پایگاه شهر تاریخی سیمره، شهر تاریخی سرابکلان وپایگاه پیش از تاریخی محور دهلران-مهران می باشد.

شنبه زاده اظهار داشت : ۱۰۰ میلیون تومان از اعتبار نیز جهت ایمن سازی موزه قلعه والی و موزه باستان شناسی می باشد. مابقی اعتبار مذکور جهت مرمت موزه قلعه والی و موزه باستان شناسی و همچنین تملک عرصه در شهرستان های ایلام-ایوان و دره شهر ، انجام مطالعات باستان شناسی ، مرمت اشیاء تاریخی و…. می باشد.

مدیر کل میراث فرهنگی ایلام گفت : برای هر پروژه ناظر مشخص گردیده و در حال تهیه شرح خدمات و برآورد هزینه می باشد

استان ایلام دارای بیش از ۱۵۰۰ اثر شناسایی شده است که از این تعداد از آثار۷۳۳ اثر در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.همچنین این استان دارای سه موزه فعال و تحت پوشش این اداره کل و ۳ پایگاه ملی می باشد.

چاپ کن

نظرات