استقبال گردشگران خارجی از اقامتگاه بومگری گاومیشان در استان ایلام

تاریخ انتشار : ۲۲ خرداد ۱۳۹۷
موضوع : اخبار,اخبار

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام از استقبال بی نظیر گردشگران خارجی و داخلی از اقامتگاه بومگردی گاومیشان در شهرستان دره شهر خبر داد .

 به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی ، ” عبدالمالک شنبه زاده”مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ایلام امروز ۲۲ خردادماه ۹۷ با اعلام این خبر اظهار داشت : اقامتگاه بومگردی «کبیرکوه» روستای «گاومیشان» دره‌شهر که نام خود را از جاذبه‌های کبیرکوه و قدمت پل تاریخی گاومیشان گرفته است در ایام مختلف سال پذیرای گردشگران داخلی و خارجی است.

او اظهار کرد: از ابتدای امسال این اقامتگاه  پذیرای حدود ۱۰۰۰ نفر از گردشگران بوده‌ و با پخت غذاهای محلی در ظروف سنتی و در اختیار گذاشتن فضایی بکر و سنتی برای اقامت و استراحت در خدمت گردشگران است .

وی با بیان اینکه در صورت تمایل گردشگران لیدر محلی این عزیزان را همراهی خواهد کرد، گفت: اوج استقبال گردشگران از این اقامتگاه از اسفند تا اردیبهشت است که در طول ماه از ۵۰ تا ۱۰۰ نفر به این اقامتگاه مراجعه می‌کنند.

مدیر کل میراث فرهنگی ایلام از اقامت ۴۰۰ تا ۵۰۰ نفر در ایام تعطیلات نوروزی در این اقامتگاه خبر داد و گفت:  این اقامتگاه به محل خوبی برای تبادل فرهنگ و صنایع دستی مردم روستا با گردشگران و بومگردان تبدیل شده و با نمایش و فروش صنایع دستی نیز به اقتصاد روستا کمک می‌شود به طوری که تاکنون برای ۱۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم شغل ایجاد شده است.

مقصودی از بازدید و اقامت ۱۰ توریست از آلمان، استرالیا و سوئیس از اقامتگاه روستای گاومیشان خبر داد و گفت : شهرستان دره شهر بخاطر دارا بودن آثار باستانی متعدد، طبعیت بکر و زیبا و جاذبه های گردشگری هر ساله پذیرای مهمانان زیادی است و این اقامتگاه‌ها در طول سال پذیرای تعداد بیشتری از گردشگران می باشد .

 

چاپ کن

نظرات