افتتاح سیستم روشنایی چشمه های آبگرم دهلران در ایام الله دهه فجر

تاریخ انتشار : ۱ بهمن ۱۳۹۷
موضوع : اخبار,اخبار

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام از افتتاح سیستم روشنایی مسیر چشمه های آبگرم دهلران در ایام الله دهه فجر خبر داد .

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی ، ” عبدالمالک شنبه زاده” مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام امروز ۱ بهمن ۹۷ با اعلام این خبر اظهار داشت : سیستم روشنایی مسیر منطقه نمونه گردشگری دهلران و چشمه های آبگرم در ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی افتتاح می گردد.

او افزود : پروژه سیستم روشنایی مسیر منطقه نمونه گردشگری چشمه های آبگرم دهلران با اعتباری بالغ بر ۲۰۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات ملی در فاز اول به طول ۲ کیلومتر در راستای تسهیل تردد گردشگران و مسافران در مسیر منتهی به چشمه های آبگرم در منطقه نمونه گردشگری دهلران صورت گرفت .

مدیر کل میراث فرهنگی ایلام تصریح کرد : در حال حاضر با اقدامات صورت گرفته ، مجتمع گردشگری آب درمانی در تمام ایام سال ، به ویژه در نوروز ۹۸ آمادگی خدمات دهی مناسب به گردشگران و مسافران نوروزی و همچنین کاروانهای راهیان نور را دارد .

شنبه زاده عنوان کرد : آبگرم در حار حاضر شرایط بسیار مناسبی دارد، داشتن فضای مناسب برای برپایی چادر، استخر آبگرم، فضای سبز، شهربازی کودکان، سرویس بهداشتی مناسب،  آبشار مصنوعی بسیار زیبا و… از مهمترین امکانات آبگرم هستند.

او ادامه داد : این چشمه های آب گرم، با دمای حدود ۵۰ درجه سانتیگراد دارای چشمه های بهداشتی آب گرم و استخرهای لجن درمانی بوده که از اهمیت درمانی خاصی برخوردار است و آب این چشمه ها در طول روز با توجه به انعکاس نورخورشید به صورت هفت رنگ خود را نشان می دهد.

چشمه های آبگرم با خواص درمانی و گوگردی در فاصله ۳ کیلومتری از شهر دهلران در دامنه کوه سیاه کوه و نزدیک به غار خفاش قراردارد.

چاپ کن

نظرات