اقامتگاه بومگردی درشهرستان آبدانان ایلام افتتاح شد .

تاریخ انتشار : ۱۵ بهمن ۱۳۹۶
موضوع : اخبار

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ایلام از افتتاح خانه بومگردی در شهر مورموری  شهرستان آبدانان خبر داد .

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی ،” عبدالمالک شنبه زاده” مدیر کل میاث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری  استان ایلام امروز ۱۵ بهمن ۹۶ با اعلام این خبر اظهار داشت : روز گذشته مصادف با سومینن روز از ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی با حضور ” ایوب درویشی” معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری و هیئت همراه ، مسئولین شهرستان آبدانان و دیگر مسئولین اداره کل میراث فرهنگی استان اقامتگاه بومگردی” کاس ماس” در شهر مورموری واقع در شهرستان آبدانان افتتاح شد .

او افزود : افتتاح خانه بومگردی در شهرستان آبدانان به منظور ارائه خدمات مطلوبتر و آشنایی با رسومات محلی و پخت غذاهای محلی انجام پذیرفت .

شنبه‌زاده ادامه داد : راه‌اندازی اقامتگاههای بوم گردی ، یکی از طرح های ویژه سازمان متبوع و اداره کل استان برای توسعه گردشگری در روستاها و مناطق دارای چشم اندازها و جاذبه های طبیعی و تاریخی است و هدف از آن توسعه بومگردی و طبیعت گردی و ایجاد شغل ودرآمد برای اهالی بومی و محلی است.

مدیر کل میراث فرهنگی ایلام تصریح کرد : این اقامتگاه  در قالب یک خانه سنتی در شهر مورموری در شهرستان آبدانان  و با ترکیبی از امکانات سنتی و روز به بهره برداری رسید.

چاپ کن

نظرات