تفاهم نامه همکاری بین اداره کل میراث فرهنگی با اداره کل آموزش فنی حرفه ای استان ایلام در زمینه گردشگری منقعد شد

تاریخ انتشار : ۵ خرداد ۱۳۹۸
موضوع : اخبار,اخبار

در جلسه هم اندیشی مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری و مدیر کل آموزش فنی حرفه ای استان تفاهم نامه همکاری های مشترک آموزشی در زمینه گردشگری امضاء گردید .

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام ، امروز یکشنبه مورخ ۵ خرداد ۹۸ طی جلسه ای که با حضور مدیران کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری و آموزش فنی حرفه ای استان ایلام و دیگر مسئولین دو دستگاه اجرایی برگزار گردید تفاهم نامه همکاری های دو جانبه در زمینه گردشگری به ویژه در بحث آموزش های مهارتی در حوزه میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری به امضاء رسید .

مدیر کل میراث فرهنگی ایلام اظهار داشت : یکی از نیازهای اساسی کشور آموزش است به خصوص در حوزه گردشگری چون فرصت های  مناسبی جهت ایجاد اشتغال فراهم می کند .

شنبه زاده با تأکید بر آموزش افرادی که با حوزه گردشگری در ارتباط هستند اظهار داشت : امید است با امضای این تفاهم نامه  گامی موثر در راستای ارتقاء مهارت های حرفه ای جامعه هدف و توسعه همکاری های مشترک بین این دو دستگاه اجرایی برداشته شود و باعث رونق تولید شود .

شنبه زاده تصریح کرد : بر مبنای این تفاهم نامه کلیه مراکز اقامتی و تأسیسات گردشگری ملزم به گذراندن دوره آموزش در رشته های تخصصی خود می باشند و پس از آن مجوز این مراکز صادر و تمدید می شوند .

در این دیدار جمشیدزاده ضمن بیان پتانسیل مناسب گردشگری در استان با انعقاد این تفاهم نامه اظهار امیدواری کرد با برنامه ریزی دقیق و مطالعات میدانی گام مهم و موثری در زمینه رونق صنعت گردشگری، و کمک به اشتغالزایی و شناساندن اکوتوریسم استان برداشته می شود .

ایشان در ادامه افزود، با انعقاد تفاهم نامه دو جانبه و چندجانبه، این اداره کل آمادگی خود را در زمینه برگزاری کارگاههای آموزشی گردشگری اعلام می دارد.

جمشیدزاده تصریح کرد : این اداره کل دارای مرکز هتلداری بوده و در صورت انعقاد تفاهم نامه می توان رشته های مربوط به صنعت گردشگری و هتلداری را در سطح گسترده ای آموزش دهد.

در پایان این دیدار، قرار شد بین دو دستگاه اجرایی جهت اجرای برنامه های فرهنگی از جمله برگزاری جشنواره اقوام زاگرس نشین و همچنین جشنواره غذاهای محلی همکاری های لازم صورت پذیرد .

چاپ کن

نظرات

دیدگاه کاربران

  • سلام
    مهارت چرم دوزی دارم و در این حرفه طراح و صاحب هنر هستم،اما حرفه ای کار نکردم،اگرمتناسب با این حرفه میتونم خدمتی به سنت واداب ورسوم این مرزو بوم بکنم ممنون میشم با من تماس بگیرید.