بازدید رایگان از موزه های استان ایلام

تاریخ انتشار : ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷
موضوع : اخبار

معاون میراث فرهنگی اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ایلام از بازدید رایگان موزه های استان برای عموم مردم در هفته میراث فرهنگی و روز جهانی موزه ها خبر داد .

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ایلام ، ” رویا ارجمندی” معاون میراث فرهنگی امروز ۱۸ اردیبهشت ۹۷ با اعلام این خبر افزود : به مناسبت هفته میراث فرهنگی و روز جهانی موزه ها و بمنظور تشویق و ترغیب مردم جهت بازدید از موزه ها ، روزجمعه ۲۸ اردیبهشت ماه سال جاری بازدید از موزه های تحت پوشش این اداره کل در سطح استان رایگان می باشد.

او افزود : ۲۸ اردیبهشت ماه روز جهانی موزه ها و آغازهفته میراث فرهنگی با شعار”ارتباطات خلاق و نوین موزه ها رویکردهای جدید ، مخاطبین جدید” می باشد.

ارجمندی تصریح کرد : استان ایلام دارای سه موزه تحت پوشش این اداره کل است.موزه مردم شناسی  واقع در بنای تاریخی قلعه والی که معرف فرهنگ و آداب و رسوم و پوشش لباس مردم استان می باشد

معاون میراث فرهنگی استان بیان کرد : موزه تاریخ کشاورزی واقع در بنای تاریخی کاخ فلاحتی که در آن ابزار آلات کشاورزی از دوران پیش از تاریخی و مراحل کاشت، داشت و برداشت محصولات کشاورزی به نمایش گذاشته شده است. این موزه در خیابان آیت اله حیدری شهر ایلام(مجموعه ساختمان اداره کل جهاد کشاورزی استان ) قرار دارد.

او ادامه داد : موزه باستان شناسی واقع در شهرستان دره شهر که در آن اشیائی از دوران پیش از تاریخ تا دوران اسلامی در معرض دید عموم و علاقمندان قرار گرفته است. 

چاپ کن

نظرات