بررسی نقش و اثرات گردشگری شهری در توسعه پایدار شهر ایلام

تاریخ انتشار : ۱۷ دی ۱۳۹۷
موضوع : اخبار,اخبار

رئیس گروه تبلیغات و بازاریابی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام گفت :  برای آنکه گردشگری بتواند به توسعه پایدار شهر کمک کند ،بایداثرات آن در شهر شناسایی شده و مورد توجه خاص قرار گرفته شود .

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام ، ” امین نظریان” رئیس گروه تبلیغات و بازاریابی اداره کل امروز   ۱۷  دی ۹۷ با اعلام این خبر اظهار کرد : گردشگری در چارچوب الگوهای فضایی خاص عمل می کند یکی از این الگوهای فضایی،گردشگری شهری است .نواحی شهری به علت آن که جاذبه های تاریخی و فرهنگی بسیار دارند در اغلب موارد مقاصد گردشگری مهمی محسوب می شوند.

او افزود : گردشگری شهری اثرات مثبتی در زمینه های اجتمایی،فرهنگی ،اقتصادی محیطی و توسعه پایدار شهری دارد که می توان به افزایش تماس گردشگران با شهر وندان و تقویت ارتباط بین فرهنگی – افزایش غرور ،تقویت ارزش ها ،سنن محلی و فرهنگ بومی – سرزندگی و شادابی عمومی در اثر حضور گسترده گردشگران – ایجاد فرصت های بهتر کاری و اجتمایی که باعث کاهش نابرابری های اجتمایی و موجب حضور زنان در عرصه اجتمایی می شود – رشد ارتباطات ساکنان با همسایه ها و سایر افراد شهر  – حفاظت و نگهداری بهتر از آثار فرهنگی و ابنیه تاریخی – احیاءهنرها و صنایع دستی و محلی -ایجاد اشتغال و افزایش درآمد عمومی در سطح جامعه – توسعه تشکیلات گردشگری و افزایش فضاهای تفریحی – استفاده از اراضی بلا استفاده شهر در جهت توسعه گردشگری  و .. اشاره نمود.

نظریان گفت : شهر ایلام با جمعیتی بالغ بر ۲۰۰هزار نفر  به عنوان مرکزسیاسی اداری استان ایلام و از شهر های توسعه یافته غرب کشور است و به لحاظ داشتن تفرجگاههای جنگلی وآثار تاریخی و باستانی متعدد از زیباترین شهر های استان نیز محسوب می شود.

 

چاپ کن

نظرات