بررسی و شناسایی باستان شناسی بخش میمه استان ایلام در سال جاری انجام خواهد شد

تاریخ انتشار : ۱۸ دی ۱۳۹۶
موضوع : اخبار

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ایلام از طرح بررسی و شناسایی باستان شناسی بخش میمه در شهرستان دهلران در سال جاری خبر داد .

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ایلام ، ” رویا ارجمندی” معاون میراث فرهنگی امروز ۱۸ دی ۹۶ با اعلام این خبر افزود : بعد از مشخص شدن سرپرست پروژه و صدور مجوز های لازم از سوی پژوهشکده طرح بررسی و شناسایی بخش میمه در شهرستان دهلران انجام خواهد شد.

او افزود : در این فصل ازبررسی و شناسایی باستان شناسی شهرستان دهلران محدوده بخش میمه مورد بررسی و شناسایی باستان شناسی قرار خواهد گرفت.

ارجمندی اظهار داشت : شناسایی، مطالعه و معرفی آثار باستانی ، تهیه و تدوین جدول گاهنگاری و تعیین نوع و شکل توزیع آثار باستانی حوزه مورد مطالعه از اهداف این طرح می باشد. 

معاون میراث فرهنگی تصریح کرد : شناسایی و بیان نقش اوضاع جغرافیایی و شرایط زیست محیطی منطقه در شکل گیری نقاط باستانی این حوزه، تهیه و تدوین مدارک لازم برای ثبت آثار باستانی شاخص منطقه در فهرست آثار ملی کشور، تهیه نقشه باستان شناسی منطقه و تبیین ، تحلیل و توضیح اوضاع فرهنگی اجتماعی این منطقه در دوره های گذشته از دیگر اهداف این طرح خواهد بود.

ارجمندی در ادامه گفت : در استان ایلام حدود ۴۷ فصل بررسی و شناسایی انجام گرفته که بیش از ۱۵۰۰ اثر شناسایی و ۷۴۵ اثر نیز در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

چاپ کن

نظرات