برپایی ۱۴۰ غرفه صنایع دستی به مناسبت اربعین حسینی(ع) در استان ایلام

تاریخ انتشار : ۲۵ شهریور ۱۳۹۷
موضوع : اخبار,اخبار

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام از برپایی ۱۴۰ غرفه صنایع دستی در ایلام و شهرستان های تابعه به مناسبت اربعین حسینی (ع) خبر داد .

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی ، ” عبدالمالک شنبه زاده” مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان امروز ۲۵ شهریور۹۷ ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری سالار و سرور شهیدان آقا ابا عبدالله الحسین(ع) با اعلام این خبر اظهار داشت : به مناسبت فرا رسیدن محرم و ایام اربعین حسینی نمایشگاه صنایع دستی و سوغات محلی در شهرستانهای ایلام ، ایوان ، مهران ، دره شهر ، دهلران ، ملکشاهی ، بخش صالح آباد ، بخش شباب به تعداد ۱۴۰ غرفه در مسیر تردد زوار حسینی (ع) برگزار می شود .

او افزود : هدف از برپایی غرفه های صنایع دستی در مسیر تردد زوار اربعین حسینی شناساندن و عرضه محصولات بومی محلی در راستای ترویج صنایع دستی استان می باشد .

مدیر کل میراث فرهنگی ایلام گفت : تردد میلیونی زائران اربعین حسینی از استان ایلام  ، این فرصت را ایجاد کرده است که ضمن ارائه خدمت وخدمات رسانی به زائران، مجالی برای آشنایی با صنایع دستی و سوغات محلی استان ایلام در بین زوار در شهر ایلام فراهم شود  .

شنبه زاده تصریح کرد : با توجه به اینکه مرز مهران یکی از سه مرز اصلی تردد زائران میلیونی اربعین در کشور است، لازم است که خدمات رسانی بسیار مطلوبی را در این راستا داشته باشیم.

او با اشاره به غنی بودن فرهنگ بومی استان ایلام و قابل توجه بودن سوغات محلی ایلامی، افزود: نمایشگاهی با داشتن  غرفه هایی از محصولات صنایع دستی و سوغات محلی استان در ایام اربعین در مرز مهران برپا می‌شود.

 وی گفت: زائران عزیزی که در ایام اربعین از طریق مرز بین المللی مهران به عتبات عالیات مشرف می‌شوند می‌توانند علاوه بر زیارت ، سوغات مورد نظر خود را نیز تهیه کنند.

چاپ کن

نظرات