برگزاری نمایشگاه معرفی صنایع دستی با همت آموزش و پرورش در شهرستان دهلران ایلام

تاریخ انتشار : ۱۱ بهمن ۱۳۹۶
موضوع : اخبار

در آستانه دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی نمایشگاه صنایع دستی با همت آموزش و پرورش منطقه زرین آباد و شهر میمه در شهرستان دهلران برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی وگردشگری ایلام ، روز گذشته مورخ ۱۰/۱۱/۹۶ ، نمایشگاه معرفی صنایع دستی با حضور عبدالمالک شنبه زاده مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان و دیگر مسئولین اداره کل و همچنین مسئولین اداره میراث فرهنگی شهرستان دهلران ، بخشدار و شهردار و مسئولین آموزش و پرورش  زرین آباد و شهر میمه افتتاح شد .

مدیر کل میراث فرهنگی ایلام ضمن بازدید از نمایشگاه صنایع دستی با صنعتگران این شهر دیدار و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات آنان قرار گرفت .

او همچنین ضمن گفتگو صنعتگران تأکید کرد که جهت تجهیز کارگاههای خود در سامانه کارا ثبت نام نمایند تا از تسهیلات با نرخ ۴ تا ۶ درصد استفاده نمایند .

مدیر کل میراث فرهنگی ایلام قبل از بازدید از نمایشگاه در جمع مسئولین و مردم شریف بخش سراب میمه در سخنانی به اهمیت گردشگری در اشتغالزایی کشور تأکید و شهر میمه را نگین همیشه سبز استان ایلام معرفی و افزود تا کنون اعتباراتی در این زمینه به شهر میمه اختصاص یافته و ان شاءالله در آینده جلسه کارگروه گردشگری و سرمایه گذاری استان در این شهر برگزار خواهد شد .

شهر میمه در دامنه کبیرکوه قرار گرفته که به واسطه موقعیت جغرافیایی ، آب و هوای معتدل ، باغات متعدد میوه ، جاذبه های بکر طبیعی ، تاریخی و مذهبی همیشه در ایام نوروز فصل بهار ، تابستان ،  پاییز پذیرایی گردشگران بسیاری از سراسر کشور می باشد .     

چاپ کن

نظرات