به مناسبت هفته دولت صورت می‌گیرد: افتتاح ۱۱ پروژه گردشگری دراستان ایلام

تاریخ انتشار : ۴ شهریور ۱۳۹۷
موضوع : اخبار,اخبار

مدیرکل میراث‌فرهنگی استان ایلام از افتتاح ۱۱ پروژه میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان  در هفته دولت خبر داد .

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی ، ” عبدالمالک شنبه زاده” مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام امروز ۴ شهریور ۹۷ با تبریک فرارسیدن هته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان “رجایی و باهنر” با بیان اینکه ۱۱ پروژه مختلف گردشگری ، صنایع دستی و میراث فرهنگی استان  دراین هفته به بهره برداری می رسد اظهار داشت : افتتاح بازارچه دائمی صنایع دستی شهر ایلام و مخزن امن اموال فرهنگی  با اعتباری بالغ بر ۹۵۰۰ میلیون ریال درهفته دولت مورد بهره برداری قرار می گیرند .

مدیر کل میراث فرهنگی استان ایلام  نیز بر اهمیت جایگاه دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری از منظر امنیت و رفاه گردشگران تاکید و خاطر نشان کرد: دو دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری ( مهران سیرو آسو پرواز غرب) نیز با سرمایه گذاری ۱۰۰۰ میلیون ریالی بخش خصوصی  در این هفته به بهره برداری می رسد.

او با اشاره به کلنگ زنی هتل چهار ستاره شهر ایلام با اعتبار ۱۰۰ هزارمیلیون ریال افزود : با ساخت این هتل با سرمایه گذاری پست بانک زمینه اشتغال ۳۰ نفر از جوانان جویای کار استان فراهم می شود .

شنبه زاده با اشاره به اینکه کارگاههای تولید چیت بافی ، کاشی معرق ، گلیم نقش برجسته ، لباس های محلی ، تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی ، سفره خانه سنتی در حوزه صنایع دستی جمعاً با اشتغالزایی ۲۵ نفر از دیگر طرح های قابل افتتاح این دستگاه اجرایی درهفته دولت است ، اظهار داشت : این طر حهای حوزه صنایع دستی و گردشگری با سرمایه گذاری جمعاً ۵۴۵۰ میلیون ریالی با تسهیلات بانک های ملی ، صندوق کارآفرینی مهرامید و بانک توسعه تعاون  به جمع کارگاههای تولیدی صنایع دستی استان اضافه می شوند .

او یادآور شد : صنایع دستی و گردشگری استان پتانسیل بالایی برای اشتغالزایی ، کارآفرینی و تولید ثروت دارد و این دستگاه اجرایی از فعالان این صنعت در حد توان حمایت می کند .

چاپ کن

نظرات