بیش از ۶۰۰ کارت برای اعضای انجمن های میراث فرهنگی ایلام صادر شد

تاریخ انتشار : ۸ آذر ۱۳۹۶
موضوع : اخبار

رئیس حراست اداره کل میراث فرهنگی  ، صنایع دستی و گردشگری ایلام از صدور بیش از ۶۰۰ کارت برای اعضای انجمن های اداره کل میراث فرهنگی ایلام خبر داد .

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی ، “فرزاد شریفی” رییس حراست اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ایلام گفت : جهت حفاظت و صیانت از آثار تاریخی برای انجمن های میراث فرهنگی کارت صادرگردیده است .

وی افزود : با عنایت به عضوگیری و پالایش انجمن های میراث فرهنگی خوشبختانه با برنامه ریزی های مدون و شناسایی نقاط آسیب پذیر برگزاری جلسات متعدد با این زحمت کشان عرصه حراست و حفاظت از آثار تاریخی به تعداد ۲ برابر آثار تاریخی و جرم خیز عضوگیری انجمن صورت گرفته است .

رییس حراست اداره میراث فرهنگی ایلام تصریح کرد : انجمن‌های میراث فرهنگی با هدف حفاظت، صیانت و معرفی آثار تاریخی، فرهنگی تشکیل شدند که اعضای این انجمن‌های مردمی در شهرستان‌ها و روستاها، به عنوان بازوان اصلی میراث فرهنگی، حراست از یادمان‌های تاریخی را انجام داده و هم‌اکنون نیز در این راستا فعالیت می‌کنند.

وی بیان داشت : انجمن‌های میراث فرهنگی با هدف حفاظت، صیانت و معرفی آثار تاریخی، فرهنگی تشکیل شدند که اعضای این انجمن‌های مردمی در شهرستان‌ها و روستاها، به عنوان بازوان اصلی میراث فرهنگی، حراست از یادمان‌های تاریخی را انجام داده و هم‌اکنون نیز در این راستا فعالیت می‌کنند.

شریفی اظهار داشت : انشاالله با همکاری این عزیزان و دیگرارگان های ذیصلاح شاهد حفاظت از آثار تاریخی باشیم و آنها را به نسل های آینده بسپاریم.

این مسئول ادامه داد: جهت دریافت هرگونه اخبار در زمینه های حفاری غیرمجاز شماره تلفن های ۳۳۳۳۱۵۲۶ ۳۳۳۸۱۰۰۰ آماده پاسخگویی بصورت شبانه روزی می باشند .  

چاپ کن

نظرات