توسعه همه جانبه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام

تاریخ انتشار : ۵ شهریور ۱۳۹۷
موضوع : اخبار,اخبار

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام گفت: در یک سال گذشته با اجرای برنامه ها و طرح های مختلف در این دستگاه اجرایی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان پیشرفت چشمگیری داشته است.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی ، عبدالمالک شنبه زاده ”  با تبریک هفته دولت  به همه دولتمردان جمهوری اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر با بیان اینکه در یک سال گذشته بیش از ۴۷ جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر در استان برگزار شده است، اظهارداشت: در این جلسات برنامه های بسیاری مصوب شد که ۴۴ برنامه خدمات سفر در استان اجرا گردید.

وی با اشاره به اینکه از هفته دولت سال گذشته تا کنون پروانه یک سفره خانه سنتی و یک باب  مرکز تفریحی سرگرمی در استان صادر شده است، افزود: در راستای تبلیغات و بازاریابی ۵۰۰ هزار نسخه بروشور، کتابچه، پوستر، کارت پستال،  نقشه و CD راهنمای استان تهیه، تدوین و در بین شهروندان و گردشگران توزیع شده و افزون بر این، ۱۵ جشنواره، نمایشگاه و همایش در بخش های مختلف برگزار شده و یا فعالان حوزه های مختلف در آن شرکت داشته اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام به فعالیت ۱۲ دفتر خدمات مسافرتی گردشگری در استان اشاره کرد و بیان داشت: در همین راستا دو دوره آزمون جامع ویژه مدیران فنی و دو دوره آموزش راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی برگزار شد و ۱۵ نفر از نیروهای بخش گردشگری توانمند سازی شده و یک دوره آموزشی فم تور نیز برای علاقه مندان و فعالان برگزار گردید.

عبدالمالک شنبه زاده با اشاره به سرمایه گذاری های یک سال اخیر در استان، ادامه داد: از محل اعتبارات ابلاغی تملک دارایی های سر مایه ای ملی ۹ هزار و ۸۰۲ میلیون ریال، اعتبارات ابلاغی تملک دارایی های سرمایه ای استان ۲۷ هزار و ۶۸۵ میلیون ریال و تسهیلات اعطایی به بخش خصوصی ۶۵ هزار میلیون ریال، در استان جذب و سرمایه گذاری شده است.

وی به صدور ۴۳ موافقت نامه اصولی طرح های گردشگری استان در یک سال اخیر اشاره کرد و افزود: در همین راستا ۴ طرح مورد بهره برداری قرار گرفته و زمینه اشتغال بیش از ۳۰ نفر در استان فراهم شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام با بیان اینکه ۲۶ فقره مجوز بهره برداری اقامتگاه های بوم گردی در استان صادر شده است، خاطرنشان ساخت: بیش از ۷ هزار میلیون ریال برای احداث این اقامتگاه ها هزینه شده و با بهره برداری از آنها زمینه اشتغال ۵۵ نفر نیز فراهم خواهد شد.

عبدالمالک شنبه زاده با اشاره به ایجاد و توسعه ۲۱ منطقه گردشگری استان از شهریور ۹۶ تاکنون، یادآور شد: جلسات متعددی برای پیگیری مشکلات سرمایه گذاران و مجریان بخش خصوصی حوزه گردشگری استان برگزار شده که در این جلسات بخش عمده ای از مشکلات این افراد مطرح و برای حل آنها برنامه جامع و مدونی تدوین شده است.

چاپ کن

نظرات