جلسه بررسی طرحهای سرمایه گذاری در گردشگری استان ایلام برگزار گردید.

تاریخ انتشار : ۳ مهر ۱۳۹۷
موضوع : اخبار,اخبار

جلسه بررسی طرحهای سرمایه گذاری در گردشگری استان ایلام درسالن جلسات معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استاندار برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی وامور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام ، عصر روز گذشته ۲ مهر۹۷ جلسه بررسی طرحهای سرمایه گذاری در گردشگری استان با حضور “ایوب درویشی” معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری ، عبدالمالک شنبه زاده مدیر کل میراث فرهنگی استان و محمد نورالهی رئیس گروه سرمایه گذاری اداره کل و دیگر دستگاههای عضو در سالن جلسات استانداری برگزار گردید .

بر اساس این گزارش در این جلسه معاون استاندار ایلام گفت: اجرای طرح‌های گردشگری بومی متناسب با مناطق مختلف باید بیش از پیش مدنظر متولیان قرار گیرد و این طرح‌ها را برای سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران آماده کرد.

«ایوب درویشی» در نشست بررسی طرح‌های سرمایه گذاری در گردشگری استان، اظهار کرد: یکی از برنامه ها و سیاست‌ها این است با توجه به منابع وظرفیت‌های موجود در استان گردشگری توسعه یابد اما اجرای طرح‌های ویژه همراه با حفظ عرصه های منابع طبیعی باشد.

او با بیان اینکه تاسیس اقامتگاه‌های بومگردی جذابیت ویژه‌ای برای گردشگران دارند ، تصریح کرد: اجرای طرح‌های گردشگری بومی متناسب با مناطق مختلف باید بیش از پیش مد نظر متولیان قرار گیرد و این طرح‌ها را برای سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران آماده کرد.

معاون استاندار ایلام، شناسایی باغ‌ها و خانه‌باغ‌ها با همکاری جهاد کشاورزی و استفاده از ظرفیت‌های آنها جهت توسعه گرشگری و جذب گردشگر را گامی مهم در این زمینه عنوان کرد.

«عبدالمالک شنبه‌زاده» مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان ایلام گفت: ایجاد و تهیه سکو یا نیمکت‌های چوبی جهت تکمیل و تجهیز خانه باغ‌ها و  رفاه حال گردشگران در دستور کار قرار دارد.

وی با تقدیر و تشکر از اقدامات صورت‌گرفته در راستای توسعه گردشگری توسط دستگاه‌ها و ارگان‌های ذی‌ربط، تصریح کرد: باید با تسریع در روند صدور مجوزها و همکاری ادارات ذی‌ربط شاهد توسعه مناطق گردشگری باشیم.

چاپ کن

نظرات