دستگیری حفاران غیرمجاز آثارتاریخی در استان ایلام

تاریخ انتشار : ۹ دی ۱۳۹۶
موضوع : اخبار

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام از دستگیری حفاران غیرمجازآثار تاریخی فرهنگی در بخش میمه شهرستان دهلران خ بر داد .

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ایلام ، سرهنگ پاسدار” علی احمدبیگی” امروز ۹ دی ۹۶ با اعلام این خبر اظهار داشت : با همکاری مأمورین انتظامی و پایگاه حفاظتی بخش میمه شب گذشته تعداد سه نفر از حفاران غیرمجاز با ابزار و ادوات حفاری دستگیر و خودرو آنان نیز توقیف گردید .

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی ایلام با تقدیر از تلاش صادقانه مجموعه انتظامی و حمایت دستگاه قضایی بیان نمود : میراث فرهنگی متعلق به عموم مردم و همه نسل هاست لذا صیانت از آن تکلیف همگانی است و اسناد و شهود تمدن همین بناها و آثار فاخر ملی کشور است که بخشی از هویت و افتخارات تاریخی این سرزمین کهن است .

او در ادامه از افزایش ۶۷ درصدی دستگیری حفاران غیرمجاز و ۷۵ درصدی کشف فلزیاب در سطح استان در ۹ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد .

سرهنگ احمدبیگی همچنین بیان داشت : ساخت وسازهای غیرمجاز در حریم آثار تاریخی ۶۹ درصد در مجموع کاهش یافته و می توان با همکاری بیشتر دهیاران و شوراهای اسلامی این موارد نیز به حداقل ممکن برسد .

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی ایلام ادامه داد : پایگاههای حفاظتی میراث فرهنگی در سطح استان تقویت خواهند شد و پایگاه حفاظتی بخش های زرین آباد و میمه از بدو راه اندازی موفقیت های بسیار خوبی در راستای صیانت از آثار تاریخی و تعامل با مردم داشته و پیگیری و برخورد ایشان با مجرمین قابل تحسین است .   

چاپ کن

نظرات