دستگیری حفاران غیرمجاز آثار تاریخی در استان ایلام

تاریخ انتشار : ۱۱ آذر ۱۳۹۷
موضوع : اخبار,اخبار

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام از دستگیری حفاران غیرمجاز آثار تاریخی در بخش زرین آباد شهرستان دهلران خبر داد .

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام ، “سرهنگ صیدحسین محمدی” فرمانده یگان حفاظت اداره کل امروز ۱۱ آذر ۹۷ با اعلام این خبر اظهار کرد : در پی گشت های نامحسوس شبانه توسط نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی بخش زرین آباد و با همکاری ماموران انتظامی بخش میمه بامداد روز گذشته تعداد دو نفر از حفاران غیرمجاز با ابزار و ادوات حفاری دستگیر و خودرو آنان نیز توقیف شد.

او افزود: از متهمان یکدستگاه فلزیاب ، یکدستگاه  ردیاب وخودرو نیز کشف و ضبط شد و جهت سیر مراحل قضایی این پرونده در دستورکار ماموران نیروی انتظامی و مرجع قضایی قرار دارد.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی ایلام با قدردانی از تلاش صادقانه مجموعه انتظامی و حمایت دستگاه قضایی گفت: میراث فرهنگی متعلق به عموم مردم و همه نسل ها است، بنابراین صیانت از آن تکلیف همگانی است و اسناد مشهود تمدن همین بناها و آثار فاخر ملی کشور است که بخشی از هویت و افتخارات تاریخی این سرزمین کهن است .

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی ایلام ادامه داد: پایگاه‌های حفاظتی میراث فرهنگی در سطح استان تقویت خواهند شد و پایگاه حفاظتی بخش‌های زرین آباد و میمه از بدو راه اندازی موفقیت‌‌های بسیار خوبی در راستای صیانت از آثار تاریخی و تعامل با مردم داشته و پیگیری و برخورد ایشان با مجرمین قابل تحسین است.

چاپ کن

نظرات