معرفی محصولات روستایی و عشایر استان ایلام در بیست ونهمین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر تهران

تاریخ انتشار : ۱۵ اسفند ۱۳۹۶
موضوع : اخبار

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام از حضور پررنگ اداره کل میراث فرهنگی استان در بیست ونهمین نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر تهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی ، “عبدالمالک شنبه زاده” مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام امروز ۱۵ اسفند ۹۶ با اعلام این خبر داد :  بیست و نهمین نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر تهران صبح امروز سه‌شنبه ۱۵ اسفند با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری و علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری افتتاح شد.

وی تصریح کرد: نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان  با هدف به نمایش گذاشتن استعدادها ، قابلیت ها و پتانسیل های موجود در مناطق روستایی استان های کشور  اعم از ظرفیت های اقتصادی و فرهنگی، جاذبه های طبیعی و گردشگری برپا شده است.

شنبه زاده اظهار داشت : بیست‌و‌نهمین نمایشگاه صنایع‌دستی (عیدانه) در ۹۰ غرفه با حضور ۳۱ استان و نمایش صنایع‌دستی و هنرهای سنتی سراسر کشور در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برپا شده است.

وی اضافه کرد : در این نمایشگاه استان ایلام با ۶ گروه صنایع دستی در رشته های آیینه کاری لباس های محلی گلیم نقش برجسته سفال و سرامیک محرق ساقه گندم و چرم دوزی و همچنین ۳ گروه موسیقی آئینی سنتی و ۳ اقامتگاه بوم گردی حضور پررنگ دارد .

وی با اشاره به اینکه  استان ایلام بهترین ظرفیت ‌ها را برای توسعه صنعت گردشگری در منطقه دارد، تأکید کرد: دولت تدبیر و امید توجه خاصی به این حوزه داشته و خوشبختانه استان ایلام  نیز در این زمینه پیشتاز است.

شنبه زاده در پایان ادامه داد : اداره کل میراث فرهنگی استان در این نمایشگاه با ایجاد غرفه های صنایع دستی و معرفی جاذبه های گردشگری ،  تاریخی و فرهنگی و… شهر ایلام و دیگر شهرستان های استان  و همچنین در حاشیه نمایشگاه با برپایی سیاه چادر معرفی سوغات محلی استان از تاریخ ۱۵ الی ۱۸ اسفند  آماده استقبال از مهمانان و بازدیدکنندگان می باشد ..

چاپ کن

نظرات