موزه باستان شناسی در مرکز استان ایلام احداث می گردد

تاریخ انتشار : ۵ خرداد ۱۳۹۸
موضوع : اخبار,اخبار

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام از احداث موزه باستان شناسی در مرکز استان خبر داد .

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی ، ” عبدالمالک شنبه زاده” مدیر کل میراث فرهنگی استان ایلام امروز ۵ خرداد ۹۸ با اعلام این خبر اظهار داشت : با ابلاغ اعتبار ملی به میزان ۳۰۰ میلیون ریال کار مطالعه و طراحی موزه باستان شناسی شهر ایلام آغاز گردید.

او افزود : مطالعه موزه باستان شناسی شامل چند مرحله از جمله تکمیل فرم درخواست موزه – انجام مطالعات و تهیه طرح توجیهی موزه مطابق با شرح خدمات تدوین شده – انجام مطالعات و تهیه طرح محتوا و سناریو موزه بر اساس شرح خدمات تدوین شده  – انجام مطالعات و تهیه طرح معماری و معماری داخلی موزه بر اساس شرح خدمات تدوین شده می باشد .

مدیر کل میراث فرهنگی ایلام تصریح کرد : در استان ایلام حدود ۵ هزار شیء با ارزش تاریخی در گنجینه وجود دارد که در صورت احداث موزه باستان شناسی این اشیاء در موزه به نمایش گذاشته می شود.

او گفت : استان ایلام دارای سه موزه وابسته به میراث فرهنگی می باشد و عبارتند از موزه مردم شناسی واقع در قلعه والی، موزه تاریخ کشاورزی واقع در مجموعه جهاد کشاورزی یا کاخ فلاحتی و موزه باستان شناسی که در شهرستان دره شهر واقع شده است .

شنبه زاده ادامه داد : احداث موزه باستان شناسی از مطالبات مردم و مسئولین در سفر دکتر مونسان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری بود که این موزه تحقق یافته و در همین راستا مطالعه و طراحی موزه آغاز گردیده است.

چاپ کن

نظرات