موزه های استان ایلام بمنظور آماده سازی برای بازدید های نوروز مرمت می شوند.

تاریخ انتشار : ۲۰ اسفند ۱۳۹۶
موضوع : اخبار

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام از مرمت موزه های استان بمنظور آماده سازی برای بازدید های نوروز خبر داد .

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی ، : عبدالمالک شنبه زاده” مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ایلام امروز ۲۰ اسفند ۹۶ با اعلام این خبر افزود : با توجه به فرسودگی قسمت هایی از ساختمان و موزه ها شامل موزه  مردم شناسی قلعه والی ، موزه فلاحتی و موزه باستان شناسی اقدامات مرمتی از جمله ترمیم ایزوله سازی ،  اجرای بند کشی ، ترمیم اندود داخلی ،  ساماندهی فضای سبز ترمیم کنگره ها و ….انجام خواهد شد.

او افزود : در استان ایلام سه موزه وجود دارد که همه روزه بخصوص ایام نوروز پذیرای گردشگران و علاقمندان می باشد.

شنبه زاده تصریح کرد : قلعه والی یکی از مهمترین آثار تاریخی ثبت شده استان ایلام است که مربوط به دوران قاجار است و مهمتر از همه اینکه این قلعه محل موزه مردم شناسی استان است که نمادی از فرهنگ و هنر استان است.

او ادامه داد : کاخ فلاحتی نیز یکی از بناهای تاریخی  و ثبت شده در مرکز استان است که با کاربری موزه تاریخ کشاورزی در حال فعالیت می باشد.

شنبه زاده گفت : موزه باستان شناسی واقع در شهرستان دره شهرکه در آن آثاری از پیش از تاریخ تا دوران اسلامی به نمایش گذاشته شده و به روی علاقمندان باز است.

چاپ کن

نظرات