موزه های استان ایلام بمنظور آماده سازی برای بازدید های نوروز مرمت می شوند.

تاریخ انتشار : ۱۹ دی ۱۳۹۶
موضوع : اخبار

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ایلام از مرمت  موزه های استان جهت بازدیدهای نوروزی خبر داد .

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ، ” رویا ارجمندی” معاون میراث فرهنگی  امروز ۱۹ دی ۹۶ با اعلام این خبر اظهار داشت : با توجه به فرسودگی قسمت هایی از ساختمان و موزه ها شامل موزه  مردم شناسی قلعه والی ، موزه فلاحتی و موزه باستان شناسی اقدامات مرمتی از جمله ترمیم ایزوله سازی ،  اجرای بند کشی ، ترمیم اندود داخلی ،  ساماندهی فضای سبز ترمیم کنگره ها و ….انجام خواهد شد.

او افزود : در استان ایلام سه موزه وجود دارد که همه روزه بخصوص ایام نوروز پذیرای گردشگران و علاقمندان می باشد.

ارجمندی تصریح کرد : قلعه والی یکی از مهمترین آثار تاریخی ثبت شده استان ایلام است که مربوط به دوران قاجار است و مهمتر از همه اینکه این قلعه محل موزه مردم شناسی استان است که نمادی از فرهنگ و هنر استان است.

او همچنین بیان داشت : کاخ فلاحتی نیز یکی از بناهای تاریخی  و ثبت شده در مرکز استان است که با کاربری موزه تاریخ کشاورزی در حال فعالیت می باشد.

ارجمندی در ادامه عنوان کرد : موزه باستان شناسی واقع در شهرستان دره شهرکه در آن آثاری از پیش از تاریخ تا دوران اسلامی به نمایش گذاشته شده و به روی علاقمندان باز است.

چاپ کن

نظرات