نشست تخصصی فعالان گردشگری استان ایلام برگزار شد

تاریخ انتشار : ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
موضوع : اخبار

نشست تخصصی فعالان گردشگری استان ایلام شامگاه دوشنبه با حضور معاون امور هماهنگی و اقتصادی استاندار ایلام و دیگر مسئولین برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی ، عبدالمالک شنبه زاده مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ایلام شامگاه دوشنبه در نشست بررسی راهکا‌رها و رفع موانع و مشکلات دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان ایلام که با حضور معاون امور اقتصادی استانداری ایلام و مدیران دفاتر در هتل زاگرس ایلام  برگزار شد اظهار داشت: دفاتری در صنعت گردشگری برنده هستند که از فناوری اطلاعات به بهترین شکل در توسعه کسب و کار خود استفاده می‌کنند، امروز عرضه‌کنندگان سنتی نمی‌توانند در بازار رقابتی باقی بمانند مگر از همین حالا اقدام به روزآمد کردن شیوه‌های فروش و تبلیغات کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان ایلام ادامه داد: قوانین و مقررات صنعت گردشگری نیز باید خود را برای این تغییرات به روزرسانی و کارآمد کنند تا برای مشکلات احتمالی به موقع راهکار قانونی داشته باشد.

وی ظرفیت‌های گردشگری استان ایلام را ظرفیت‌های بالایی دانست و عنوان کرد: در حوزه گردشگری اقدامات مناسبی انجام شده است اما برای رسیدن به وضعیت مطلوب هنوز فاصله زیادی وجود دارد و دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری می‌توانند در معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان نقش اساسی و قابل توجهی داشته باشند.

شنبه‌زاده افزود: یکی از موارد بسیار مهم برای جذب گردشگران ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در جاذبه‌های استان است که به طور جدی در میراث فرهنگی استان در حال پیگیری است تا زمینه ارائه خدمات بیشتر به گردشگران فراهم شود

وی اظهار کرد: از یک هزار و ۵۰۰ اثر تاریخی استان بیش از ۷۲۲ اثر در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است و ۳۳ رشته صنایع دستی نیز در این استان در حال تولید است که می‌تواند گردشگران بسیار زیادی را به استان جذب کند

مدیرکل میراث فرهنگی استان ایلام با بیان اینکه توریست درمانی نیز یک فرصت طلایی برای توسعه استان ایلام است افزود: صنعت توریسم بعد از صنعت نفت جایگاه ویژه‌ای دارد و باید مورد توجه قرار گیرد چرا که با توسعه این حوزه و صنعت زمینه‌های توسعه پایدار و ایجاد اشتغال نیز فراهم می‌شود.

شنبه‌زاده  تصریح کرد: مرز مهران که یکی از پرترددترین مرزهای کشور است می‌تواند یک فرصت بسیار خوب برای توسعه استان ایلام باشد.

وی گفت: برای گردشگران خارجی صنایع دستی متنوع و ارزان‌سازی و تغییر مدل باید در نظر گرفته شود که سبب جذب بیشتر گردشگران شود.

وی همچنین در رابطه با مطالبه مدیران دفاتر مسافرتی  استان ایلام قول مساعد داد و گفت: کلیه مطالبات و پیشنهادت عزیزان دفاتر خدمات مسافرتی را به جد پیگیر و در دستور کار و اولویت قرار می‌دهم.

چاپ کن

نظرات