نقش تورهای مجازی در توسعه گردشگری طبیعی و تاریخی استان ایلام

تاریخ انتشار : ۱۰ آذر ۱۳۹۷
موضوع : اخبار,اخبار

رئیس گروه تبلیغات و بازاریابی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام از راه اندازی تورهای مجازی در استان خبر داد .

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام ، ” امین نظریان” رئیس گروه تبلیغات و بازاریابی اداره کل امروز ۱۰ آذر ۹۷ با اعلام این خبر اظهار کرد : یکی از مسایلی که وارد صنعت جهانگردی شده است راه اندازی (تورهای مجازی )است این قبیل تورها به کمک تصاویر ویدئویی و عکس های سه بعدی ،چشم اندازهای زیبایی را از محل سفر عرضه می کند تا تمایل فرد برای انجام این مسافرت افزایش یابد مسئولان تورهای مجازی معمولا عکسهایی را روی اینترنت به نمایش می گذارند که بسیار با کیفیت است ودر یک صحنه می تواند تمام جزئیات یک مکان بخصوص را نمایان کند.

او افزود : تبلیغات یکی از موثر ترین وسایلی است که می توان به وسیله آن گردشگران را جذب کرد بنا به توصیه سازمان جهانی جهانگردی ، سازمانهای ملی گردشگری باید ۳تا ۵ درصد از بودجه خود را به تبلیغات گردشگری اختصاص دهند.

نظریان تصریح کرد : ایران را باید یکی از پرظرفیت ترین کشورهای جهان در زمینه جذب گردشگر دانست اما بر اساس آمارها ،با وجود آنکه کشوری مثل امارات که یک صدم توانمندی تاریخی و فرهنگی ایران را ندارد،توانسته است بیش از ۱۰ میلیون گردشگر در سال جذب کند که این اقدام به برکت استفاده از فناوری ارتباطات و اطلاعات برای جذب توریست است.

رئیس گروه تبلیغات و بازاریابی گفت : در این راستا این اداره کل نسبت به عقد قرارداد با شرکت مجری تهیه تورهای مجازی در استان جهت تهیه تور مجاری از۵۰ جاذبه شاخص استان به سه زبان (انگلیسی فارسی و عربی ) وهمچنین ایجاد وب سایت با قابلیت استفاده درعینک های واقعیت مجازی اقدام نموده است .

چاپ کن

نظرات