واحد های اقامتی ایلام آماده پذیرای از مسافران و گردشگران نوروزی هستند

تاریخ انتشار : ۸ بهمن ۱۳۹۷
موضوع : اخبار,اخبار

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام گفت: واحد های اقامتی و پذیرایی استان ایلام آماده پذیرایی از مهمانان نوروزی هستند .

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی ، ” عبدالمالک شنبه زاده ” دیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام امروز ۸ بهمن ۹۷ با اعلام این خبر اظهار داشت : امسال ۱۶۱ واحد اقامتی و پذیرایی برای پذیرایی از مهمانان و گردشگران نوروزی پیش بینی شده است .

او افزود :  این واحدها شامل دفاتر، هتل ها، مهمانپذیرها، خانه مسافر، واحدهای بین راهی، سفره خانه، مجتمع های خدماتی، رفاهی و گردشگری، گردشگری ساحلی و سلامت همچنین مناطق نمونه گردشگری و روستاهای هدف هستند.


شنبه زاده عنوان داشت : بازدیدهای نظارتی از اماکن اقامتی و پذیرایی این استان در آستانه نوروز ۹۸ با هدف بهبود سطح کیفیت خدمات دهی به مسافران و گردشگران نوروزی به صورت مشترک از هتل ها، مهمانپذیرها، زائرسراها، خانه های مسافر و مجتمع های بین راهی از سوم بهمن ماه جاری آغاز شده است.

او یادآور شد: کمیته نظارت بر این واحدها متشکل از تیم های بهداشت دانشگاه علوم پزشکی، صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات حکومتی و اداره اماکن استان ایلام تشکیل شده است.

او تاکید کرد: تا پایان تعطیلات نوروز ۹۸ نظارت های مستمر بر کیفیت، نرخ خدمات و صنوف مختلف از جمله مراکز اقامتی، پذیرایی بین راهی و دفاتر خدمات مسافرتی انجام می شود.

شنبه زاده تصریح کرد: در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی، گران فروشی و دیگر موارد پس از اخطارهای لازم در صورت عدم رفع مشکل، نسبت به پلمپ واحدهای متخلف اقدام می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام گفت: سال گذشته ۴۸۷ هزار و ۸۳۱ گردشگر وارد استان ایلام شد که امسال پیش بینی می شود این میزان ۶ درصد افزایش یابد.

شنبه زاده یادآور شد: استان ایلام دارای ۲۴ اقامتگاه بوم گردی فعال است که با توجه به طبیعت چهارفصل می تواند پذیرای گردشگران داخلی و خارجی باشد.

بر اساس این گزارش وجود شهرهای تاریخی، قلعه ها، تپه های باستانی، سنگ نوشته ها، کاخ ها، آتشکده ها و تنگه های تاریخی در استان ایلام از تاریخ و تمدن دیرپای این سرزمین حکایت می کند.

استان ایلام بخشی از تمدن عیلام باستان بوده که در هزاره سوم پیش از میلاد بوجود آمده است.

این استان یک هزار و ۵۰۰ اثر تاریخی دارد که بیش از ۷۵۰ اثر آن در فهرست آثار ملی ثبت شده است.

چاپ کن

نظرات