پیشرفت ۲۰ درصدی مرمت بنای امامزاده مهدی صالح ماژین در استان ایلام

تاریخ انتشار : ۴ خرداد ۱۳۹۸
موضوع : اخبار,اخبار

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام از پیشرفت ۲۰ درصدی مرمت بنای امامزاده صالح ماژین در شهرستان دره شهر خبر داد .

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی ، ” عبدالمالک شنبه زاده” مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام امروز ۴ خرداد ۹۸ با اعلام این خبر اظهار داشت : مرمت بنای امامزاده مهدی صالح ماژین واقع در شهرستان دره شهر با اختصاص ۱۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات ملی ۲۰ درصد پیشرفت دارد .

او افزود:  از آیتم‌هایی که با تصویب شورای فنی جهت مرمت این بنا به تصویب رسیده شامل بتن ریزی داخل پی با بتن ۴۰۰ کیلوگرم تهیه تیر آهن نمره ۱۸ و جوشکاری و نصب اتصالات پل به ستون و اجرای ستون پا باز با استفاده از ورق برابر نقشه و دتیلهای اجرایی به تعداد ۲ ستون کار گذاری و نصب ستونهای تهیه شده در محلهای پیش بینی شده می باشد .

 مدیر کل میراث فرهنگی استان گفت : برخی از عملیات اجرایی جهت مرمت این بنا  اجرای دستکهای تقویتی در زیر گنبد و اتصال آنها به پلهای فوقانی برابر دتیلهای اجرایی بعد از مراحل سوراخ کردن دیواره گنبد اجرای دیوار پوششی در ضلع شرقی بنا با استفاده از آجر ختایی ۲۰*۲۰ و ملات ماسه سیمان و احیا مجدد دیوار خالی کردن درز بند های فرسوده بنا ( بند کشی های فرسوده و آسیب دیده دوخت و دوز بخشهای آجری آسیب دیده دیوارها  –  مرمت اضطراری و رفع خطر از بقایای پشت بند های تقویتی اضلاع شمالی بنا شامل دیوارچینی سنگی و بند کشی  نیز می باشد .  

 او ادامه داد : بقعه امامزاده مهدی صالح (ع) در دهستان ماژین از توابع شهرستان دره‌شهر و در ۴۵ کیلومتری مرکز این شهرستان قرار دارد؛ که به شماره ۴۳۱۱ مورخ ۷/۱۰/۸۰ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است

چاپ کن

نظرات