کارگاه گیوه بافی در استان ایلام ایجاد می شود

تاریخ انتشار : ۵ شهریور ۱۳۹۶
موضوع : اخبار

رئیس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان دهلران از ایجاد کارگاه گیوه بافی (کلاش) در شهرستان دهلران خبر داد .

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ایلام ، ” فرج فاضلی” رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان دهلران امروز ۵ شهریور ۹۶ با اعلام این خبر اظهار داشت : با توجه به نقش صنایع دستی به عنوان صنعتی که می تواند با کمترین سرمایه ، اشتغال پایدار ایجاد کند در سال ۹۶ کارگاههای تولیدی و آموزشی صنایع دستی در مناطق روستایی با نظارت و حمایت اداره میراث فرهنگی شهرستان دهلران ایجاد خواهند شد .

او افزود : کارگاههای تولیدی و آموزشی صنایع دستی نمد مالی ، چاقوسازیو چیت بافی در شهر پهله زرین آباد –  گلیم نقش برجسته و چاروق دوزی در روستای گوراب بخش سراب میمه –  آهنگری سنتی در روستای خربزان عروسک سنتی در روستای بردی بخش زرین آباد گیوه بافی در روستای وحدت بخش مرکزی و موزیف عربی در دهستان دشت عباس بخش موسیان احداث خواهند شد .

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان دهلران عنوان کرد : این کارگاهها با نظارت و حمایت اداره میراث فرهنگی شهرستان دهلران برای دریافت تسهیلات به صندوق کارآفرینی امید معرفی و در صورت ایجاد کارگاه برای ۳۰ نفر که عمدتاً از بانوان جامعه می باشند شغل ایجاد می شود .

فاضلی تصریح کرد : متقاضی ایجاد کارگاه گیوه بافی هم اکنون در حال آموزش این رشته می باشد و در صورت ایجاد کارگاه برای ۳ نفر شغل ایجاد می نماید .

رئیس اداره میراث فرهنگی دهلران ادامه داد : در شهرستان دهلران ۲۲ کارگاه فعال صنایع دستی در رشته های حصیربافی ، گلیم نقش برجسته ، معرق کاری، قلاب بافی ، نمدمالی و … وجود دارد و بیش از ۱۰۰ نفر در این کارگاهها مشغول بکار هستند که در صورت حمایت و اعطای تسهیلات توان صادر کردن محصولات به کشور عراق را دارند .  

چاپ کن

نظرات