کاوش نجات بخش آثار تاریخی در حوضه آبگیر سد گلال در استان ایلام در حال انجام می باشد.

تاریخ انتشار : ۲۷ آذر ۱۳۹۷
موضوع : اخبار,اخبار

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام از کاوش نجات بخش آثار تاریخی در حوضه آبگیر سد گلال در شهرستان ایلام خبر داد .

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام ، ” رویا ارجمندی” معاون میراث فرهنگی امروز ۲۷ آذر ۹۷ با اعلام این خبر اظهار کرد : کاوش نجات بخش آثار تاریخی در حوضه آبگیر سد گلال شهرستان ایلام بخش چوار روستای چگا در حال انجام می باشد .

او افزود : محل احداث این سد در استان ایلام، حدود ۴۸ کیلومتری شمال غرب شهر ایلام در مسیر روستای چگا و حدود ۱۰ کیلومتر بعد از روستای مورت، بر روی رودخانه گلال واقع شده است که هدف از احداث آن بهره برداری بهینه از منابع آب از طریق مهار و تنظیم آب رودخانه گلال و استفاده از آب مهارشده برای تأمین آب صنعتی مجتمع پتروشیمی ایلام می باشد.

ارجمندی از دیگر اهداف این طرح به مهار سیلاب و در نتیجه کاهش خسارات ناشی از آن اشاره کرد و افزود : همچون دیگر سد های در دست اجرا امورات مطالعاتی سد گلال انجام گردید و در بررسی و شناسایی اولیه آثار تاریخی شناسایی شد.

معاون میراث فرهنگی استان ایلام تصریح کرد :  بمنظور نجات بخشی آثار تاریخی در حوضه آبگیر سد گلال با مجوز پژوهشکده باستان شناسی ، کاوش در این حوضه آبگیر توسط کارشناسان باستان شناسی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان ایلام از تاریخ ۲۰/۹/۹۷ در حال انجام می باشد.

چاپ کن

نظرات