۷ اثراز محوطه ها و یادمان های دوران دفاع مقدس استان ایلام در فهرست ملی میراث فرهنگی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ثبت گردید.

تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ۱۳۹۶
موضوع : اخبار

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام از ثب ۷ اثر از محوطه ها و یادمان های دوران دفاع مقدس در فهرست ملی میراث فرهنگی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس خبر داد .

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ایلام ، ” رویا ارجمندی ” معاون میراث فرهنگی امروز ۱۹ اسفند ۹۶ با اعلام این خبر اظهار داشت : محوطه یادمانی عملیات سیدالشهداء ، محوطه شرهانی  ، محوطه یادمانی عملیات والفجر یک ، محوطه یادمانی شهید حسن باقری واقع در شهرستان دهلران ، محوطه یادمانی قلاویزان ، محوطه یادمانی سه راه جنداله و محوطه یادمانی شهید کشوری واقع در شهرستان مهران ۷ اثری هستند که درتاریخ ۴/۱۱/۹۶ در  فهرست ملی میراث فرهنگی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به ثبت رسیده اند.

او افزود : میراث فرهنگی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس مهمترین میراثی است که برای کشور از رشادت‌ها و جانفشانی جوانان مومن و متدین به یادگار مانده و باید برای ماندگاری آن تلاشی مضاعف کرد.

ارجمندی ادامه داد : آثار مذکور تحت حفاظت ستاد مرکزی راهیان نور و نظارت سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری است و هر گونه دخل و تصرف یا اقدام و عملیاتی که منجر به تخریب یا تغییر هویت آنها شود برابر مواد ۵۵۸ و ۵۶۹ از کتاب پنجم قانون مجازات های بازدارنده، جرم محسوب می شود و مرتکب، مشمول مجازات های قانونی خواهد شد.ومرمت و بازسازی آثار صرفاً با تأیید و نظارت سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری ممکن خواهد بود.

چاپ کن

نظرات