آغاز عملیات تکمیل و تجهیز بازارچه صنایع دستی ایلام با اعتبار ۲ میلیارد ریالی

تاریخ انتشار : ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
موضوع : اخبار,اخبار

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام از آغاز عملیات تکمیل و تجهیز بازارچه صنایع دستی ایلام خبر داد .

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی ، ” عبدالمالک شنبه زاده” مدیر کل میراث فرهنگی استان ایلام امروز ۲۴ اردیبهشت ۹۸ با اعلام این خبر اظهار داشت : عملیات تکمیل و تجهیز بازارچه صنایع دستی شهر ایلام با اعتبار تخصیص یافته ۲ میلیارد ریالی آغاز شد و به زودی مشکلات و کمبودهای این بازارچه حل خواهد شد .

او با بیان اینکه این تخصیص از مصوبات سفر معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری بوده است ، تصریح کرد : این بازارچه ۲۳غرفه دارد و هنرمندانی در رشته های گلیم ، چوب ، سفال ، مس ، زیورآلات ، جاجیم ، معرق و … است و ۵۰ نفر در این بازارچه مشغول به کار هستند .

این بازارچه که برای احداث آن پنج میلیارد ریال هزینه شده هر چند از حیث عمرانی با کاستی همراه است اما فعالیت این مرکز به سامانه مناسبی برای عرضه دست آفرینه های هنری مبدل شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام ابراز امیدواری کرد با اعتبارات تخصیص یافته کاستی های این بازارچه رفع می شود .

وی خاطر نشان کرد: اکنون ۳۳ رشته فعال صنایع دستی از جمله گلیم، معرق، جاجیم، کارهای سفال، چوبی، گیوه بافی، سیاه چادر، لباس محلی، تزئینات شیشه، سنگ قیمتی و … در استان وجود دارد که این رشته ها در بیش از ۱۰۰ کارگاه فعال استان با حضور بیش از ۵۰۰ نفر صنعتگر در حال تولید هستند.

چاپ کن

نظرات