آمار گردشگران آثار تاریخی ایلام ۱۰ درصد افزایش یافت

تاریخ انتشار : ۹ فروردین ۱۳۹۸
موضوع : اخبار,اخبار

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام گفت: آمار بازدید گردشگران از جاذبه های گردشگری به ویژه اثرهای تاریخی این استان درسفرهای نوروز ۱۳۹۸ به نسبت سال گذشته ۱۰ درصد افزایش نشان می دهد.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی ، عبدالمالک شنبه زاده مدیر کل میراث فرهنگی و دبی ستاد اجرایی خدمات سفر استان امروز ۹ فروردین با اعلام این خبر اظهار داشت : تعداد بیش از ۱۹۰ هزار  گردشگر از جاذبه های ، تاریخی، طبیعی، مذهبی و فرهنگی بازدید کرده اند که از این تعداد بیش از ۹ هزار نفر سهم بازدید از سه موزه وابسته به سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام گفت: موزه مردم شناسی واقع در قلعه والی با بیش از ۶۵۰۰  نفر بازدید در ردیف نخست بازدید گردشگران قرار گرفته است.

وی ادامه داد: سهم موزه تاریخ کشاورزی یا کاخ فلاحتی بیش از ۷۵۰ نفر و موزه باستان شناسی در شهرستان دره شهر بیش از ۱۶۰۰ نفر است.

این مسئول اضافه کرد: استان ایلام دارای ظرفیت های بالایی در زمینه گردشگری، تاریخی ، مذهبی، طبیعت گردی، دارد که بزرگترین فعالیت سودآور پس از نفت ، امیدبخش ترین، شاخص ترین و پاک ترین صنعتی است که می تواند به اشتغال و توسعه پایدار کمک کند

.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام گفت: استان ایلام دارای بیش از ۱۷۰۰ اثر تاریخی شناسایی شده می باشد که از این تعداد ۷۵۴ اثر تاریخی ، ۹ اثر طبیعی ، ۴۰ اثر معنوی ، ۵ اثر منقول و ۷ اثر یادمان های دفاع مقدس در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است

چاپ کن

نظرات