رشد ۹۰ درصدی اقامت در هتل ها و اقامتگاههای بوم گردی ایلام در تعطیلات عید فطر

تاریخ انتشار : ۱۸ خرداد ۱۳۹۸
موضوع : اخبار,اخبار

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام از رشد ۹۰ درصدی اقامت در هتل ها و اقامتگاههای بوم گردی ایلام در ایام تعطیلات عید فطر خبر داد .

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی ، ” عبدالمالک شنبه زاده” مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام امروز ۱۸ خرداد ۹۸ با اعلام این خبر اظهار داشت : با تعطیلات عید فطر و آغاز موج جدید سفر‌های تابستانی و استقبال خوب گردشگران از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی استان تاکنون ۹۰ درصد ظرفیت هتل‌های شهر ایلام و اقامتگاههای بوم گردی پر شده است.

او افزود : با توجه به اینکه در اسفندماه سال گذشته فم تور فعالان گردشگری کشور به تعداد ۵۵ نفر از فعالان این حوزه برگزار گردید خوشبختانه رشد قابل توجهی در زمینه ورود های تورهای گردشگری به استان را امسال شاهد بودیم .

شنبه زاده همچنین از ورود اولین تورگردشگری ۴۷ نفره کشور عراق به استان ایلام خبر داد و گفت : در راستای سفر استاندار ایلام و سپس سفر تیم ویژه گردشگری ایشان به کشور عراق جهت توسعه گردشگری بین استان های ایلام ، نجف اشرف ، المثنی و دیوانیه  ، اولین تور گردشگری به مدت ۴ روز جهت بازدید از جاذبه های گردشگری و اماکن تاریخی وارد استان ایلام شده و جهت توسعه  گردشگری سلامت نیز از مراکز درمانی سطح شهر ایلام بازدید کردند .

مدیر کل میراث فرهنگی ایلام اضافه کرد : دراستان ایلام تعداد ۱۱ هتل، ۵ مهمانپذیر، ۶۳ خانه مسافر، ۱۱سفره خانه سنتی و ۴۰ اقامتگاه بومگردی در ایام ویژه تعطیلات جهت استقبال از گردشگران و مسافران فعالیت دارند.

او همچنین بیان داشت :  پرشدن ظرفیت هتل‌ها، مهمانپذیرها و اقامتگاههای بوم گردی حکایت از ورود بی‌سابقه مسافران و گردشگران در تعطیلات عید فطر به استان ایلام را دارد.

او با بیان اینکه امکانات رفاهی مورد نیاز گردشگران در این اقامتگاه‌های بوم گردی تعبیه شده است، تصریح کرد: این مکان‌های سنتی در طول سال آماده‌ی پذیرایی از گردشگران هستند.

شنبه زاده تصریح کرد: حضور گردشگران در استان علاوه بر معرفی جاذبه های گردشگری تاریخی و صنایع دستی سوداوری را نیز برای بخش خصوصی به همراه خواهد داشت .  

شنبه زاده ادامه داد : هموطنان و مسافران می‌توانند در هنگام سفر کلیه شکایت‌ها، انتقادات و پیشنهادات خود از نحوه ارائه خدمات در مراکز مختلف گردشگری  در سامانه تلفنی ۰۹۶۲۹ ثبت کنند.

چاپ کن

نظرات