ایجاد اشتغال برای بیش از ۴۰۰ نفر در حوزه گردشگری در ایلام

تاریخ انتشار : ۷ مهر ۱۳۹۸
موضوع : اخبار,اخبار

مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان از ایجاد اشتغال برای بیش از ۴۰۰ نفر در حوزه گردشگری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی ، “عبدالمالک شنبه‌زاده” مدیر کل میراث فرهنگی این استان امروز ۷ مهر ۹۸ با اعلام این خبر اظهار داشت: از سال گذشته تا ۶ ماهه نخست امسال ۳۰ پروژه گردشگری در استان ایلام با سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیارد ریال در استان احداث شده که برای  ۱۷۰ نفر به طور مستقیم شغل ایجاد کرده است.

او با بیان اینکه این پروژه‌ها اشتغال غیرمستقیم ۲۵۰ نفر را به طور غیرمستقیم را به دنبال داشته است، تصریح کرد: برای ساخت این پروژه‌ها تاکنون ۱۳۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام از افتتاح یک باب هتل و ۳۰ واحد بومگردی در این مدت خبر داد و گفت: ۹۵ موافقتنامه اصولی نیز با حجم سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیارد ریال صادر شده است.

شنبه‌زاده با بیان اینکه سال گذشته یک سفره خانه سنتی، ۲ مجتمع، هفت دفتر خدمات مسافرتی،و سه تشکل راه‌اندازی شده است از برگزاری ۱۰ دوره توانمندسازی خبر داد و گفت : در نیمه نخست امسال ۲ سفره خانه سنتی،یک مجتمع گردشگری و ۵ دفتر خدمات مسافرتی آغاز به کار کرد و ۱۹  دوره توانمندسازی نیز برگزار شد.

او ادامه داد: سال گذشته یک میلیون و ۷۰۵ هزار و ۵۹ گردشگر ایرانی و ۶۱۲ هزار و ۵۵ گردشگر خارجی وارد ایران شدند  و یک میلیون و ۶۴۰ هزار و ۵۸۵ گردشگر ایرانی و ۴۶۲ هزار و ۶۴۰ گردشگر خارجی از ایران خارج شدند.

شنبه‌زاده گفت: در نیمه نخست امسال نیز ۴۶۱ هزار و ۱۷ گردشگران ایرانی و ۳۶۹ هزار و ۴۸۱ گردشگر خارجی وارد ایران شده و ۴۳۰ هزار و ۶۳۴ گردشگر ایرانی و ۳۷۵ هزار و ۴۹۶ گردشگر خارجی از ایران خارج شدند.

چاپ کن

نظرات