ایلام در ایام اربعین به زائران حسینی (ع) معرفی می شود

تاریخ انتشار : ۱۶ شهریور ۱۳۹۸
موضوع : اخبار,اخبار

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام گفت: ایام اربعین فرصتی بسیار مناسبی برای معرفی استان ایلام به زائران حسینی است .

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی ، عبدالمالک شنبه‌زاده مدیرکل میراث‌فرهنگی این استان امروز ۱۶ شهریور ۹۸ با بیان اینکه مردم از سراسر کشور برای مشرف شدن به عتبات عالیات به مرز مهران و استان ایلام مراجعه می‌کنند، افزود: انجام تبلیغات مناسب و توزیع اقلام معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان می‌تواند ایلام را به تمامی کشور معرفی کند.

 مدیرکل میراث‌فرهنگی عنوان کرد: حضور گسترده زائران در استان ایلام و همچنین در مرز مهران می‌تواند فرصت بسیار مناسبی در خصوص معرفی استان به ویژه در زمینه گردشگری باشد .

 او با بیان اینکه پرسنل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ایلام علاوه بر خدمت مناسب به زائران اربعین می‌توانند از این فرصت برای بالابردن ظرفیت گردشگری استان استفاده کنند ، گفت: نظارت بر  اقامت‌گاه‌ها و واحدهای پذیرایی موضوعی مهم است که حتما باید مورد توجه باشد و با متخلفان در این حوزه نیز باید برخورد شود.

شنبه‌زاده تصریح کرد: همچنین اطلاع‌رسانی در زمان‌هایی مانند اربعین که شاهد حضور جمعیت بالا هستیم موضوعی مهم است که باید این وظیفه به خوبی انجام شود.

 او با اشاره به اینکه برنامه ریزی های مختلفی برای انجام تبلیغات در زمینه معرفی جاذبه های استان در ایام اربعین حسینی انجام شده است، خاطرنشان ساخت: تلاش می شود از این فرصت نهایت استفاده در زمینه معرفی جاذبه های استان به مردم سایر نقاط کشور برده شود.

مدیر کل میراث فرهنگی ایلام با بیان اینکه در راستای خدمات هرچه بهتر به زائرین ابا عبدالله الحسین (ع) همه مردم علی الخصوص اداره کل میراث فرهنگی باید تلاش مضاعفی داشته باشند ، اظهار داشت : با توجه به در پیش بودن اربعین حسینی و اهمیت و ضرورت برنامه ریزی و هماهنگی و همکاری کلیه ی دستگاه ها به منظور اسکان و ارائه خدمات به زوار اباعبدالله حسین (ع) در مرز مهران و تعیین محل مشخص شده در راستای برپایی موکب و … این اداره کل آمادگی خود را جهت همکاری با دیگر دستگاه های مرتبط اعلام میدارد .

چاپ کن

نظرات