ایلام در جشنواره ملی فرهنگ اقوام لرستان معرفی می شود

تاریخ انتشار : ۱۳ آبان ۱۳۹۸
موضوع : اخبار,اخبار

مدیر کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی ایلام از حضور فعال ایلام جهت معرفی جاذبه های گردشگری و محصولات صنایع دستی و سوغات محلی  و همچنین آیین و فرهنگ این استان در جشنواره ملی فرهنگ اقوام در لرستان خبر داد .

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی ، ” عبدالمالک شنبه زاده” مدیر کل میراث فرهنگی استان ایلام امروز ۱۳ آبان ۹۸ با اعلام این خبر اظهار داشت : این جشنواره از ۱۶ تا ۲۰ آبان ماه در مجموعه فرهنگی تاریخی قلعه الافلاک خرم اباد برگزار می شود .

شنبه‌زاده تصریح کرد: برگزاری این جشنواره‌ها یکی از فرصت‌های مهم برای جذب گردشگران به‌شمار می‌آید زیرا یکی از اهداف و انگیزه‌های اصلی گردشگران بهره‌مندی از غذاهای محلی مقاصد گردشگری است.

او ادامه داد: اجرای موسیقی آیینی‌سنتی استان ایلام در کنار اجرای موسیقی‌های ۲۵ استان شرکت کننده از دیگر برنامه‌های این استان در جشنواره ملی فرهنگ اقوام در لرستان است.

او با بیان اینکه اداره کل میراث فرهنگی استان در سه غرفه ۹ متری به معرفی جاذبه های گردشگری و صنایع دستی استان   می پردازد ، اضافه کرد : صنایع دستی بومی و اصیل استان ایلام بویژه گلیم نقش برجسته در این جشنواره در معرض دید بازدید کنندگان قرار خواهد گرفت.

شنبه زاده خاطر نشان کرد: همچنین با برپایی سیاه چادر محلی هنرمندان به پخت نان و شیرینی محلی و توزیع بین شرکت کنندگان در این جشنواره خواهند پرداخت.

او یادآور شد: این استان در جشنواره ملی فرهنگ اقوام با توزیع اقلام تبلیغاتی همچون بروشور ، نقشه راهنمای گردشگری ، کتابچه معرفی استان ، کتابچه راهنمای گردشگری مخصوص کودکان  به معرفی جاذبه های گردشگری و … حضور می یابد .

لازم به ذکر است جشنواره فرهنگ ملی اقوام از شانزدهم آبان ماه به مدت ۵ روز از ساعت ۳۰/۹ تا ۳۰/۱۸ در مجموعه فرهنگی تاریخی خرم آباد برپا است .

چاپ کن

نظرات