برآورد خسارتهای وارد به آثار تاریخی ایلام / بسیج امکانات میراث فرهنگی برای ارائه خدمات به گردشگران

تاریخ انتشار : ۱۷ فروردین ۱۳۹۸
موضوع : اخبار,اخبار

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان ایلام گفت: این دستگاه اجرایی به عنوان دبیر ستاد اجرایی خدمات سفراستان ایلام به محض اطلاع از شرایط جوی استان نشستی را با مسئولان امربرپا کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی ، “عبدالمالک شنبه زاده ” مدیر کل میراث فرهنگی استان امروز ۱۷ فروردین ۹۸ با اعلام این خبر اظهار داشت : در این نشست تدابیر لازم اندیشیده شد و دستورات لازم به مدیران شهرستانی اداره میراث فرهنگی ، نوروزگاه ها و مسول حراست و مسئول حفاظت از میراث فرهنگی ابلاغ شد.

او ادامه داد: در این دستورالعمل از مسئولان نوروزگاه ها خواسته شد که برنامه های خود را با شرایط جوی هماهنگ کرده تا مشکلی برای گردشگران پدید نیاید.

این مسئول اضافه کرد: همچنین برخی از برنامه نوروزگاه ها در حین بارش های سیل آسا به صورت موقت تعطیل شد و با گسیل ماموران حفاظت از میراث فرهنگی به مناطق مستعد سیل کار مراقبت از آثار تاریخی مورد تاکید قرار گرفت.

شنبه زاده تصریح کرد: همچنین از مدیران ادارات میراث فرهنگی شهرستان ها خواسته به نحومقتضی کار مراقبت از آثار تاریخی را در برابر سیل های احتمالی انجام دهند و هر منطقه بر اساس نیاز خود اقدامات را طرحی و تدوین و اجرایی کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان ایلام گفت: در حین سیل نیز تمام برنامه های نوروزگاه ها به طور موقت تعطیل شد و از مسئولان امر خواسته شد که از ورود گردشگران به مناطق حاشیه سدها و رودخانه ها و مناطق جاذب گردشگر که احتمال بروز سیل وجود دارد ممانعت به عمل آید.

اوادامه داد: تمام برنامه و اطلاعیه ها این دستگاه از طریق روابط عمومی به صورت شبانه روزی تهیه و با همکاری صمیمانه رسانه در سطح گسترده ای انتشار یافت تا مردم و گردشگران در جریان امور قرار گیرند.

این مسئول اضافه کرد: پس از سیل نیزبا صدور اطلاعیه تسلیت به هموطنان دو روز برنامه های نوروزگاه تعطیل شد و هزینه های پیش بینی شده صرف تامین بخشی از خسارتهای وارده به هموطنانمان و تامین کالای مورد نیاز آنان شد.

شنبه زاده تصریح کرد: در این راستا نیز بازدیدهای میدانی به مناطق مختلف استان در دستور کار مسئولان اداره کل میراث فرهنگی قرار گرفت تا مشکلی برای گردشگران و میهمانان نوروزی پدید نیاید .

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان ایلام گفت: همچنین کارشناسان امر در میراث فرهنگی به مناطق بروز سیل اعزام شدند تا خسارتهای احتمالی به آثار تاریخی را برآورد کنند.

چاپ کن

نظرات