برپایی ۸۵ غرفه صنایع دستی در مسیر زائران اربعین حسینی در ایلام

تاریخ انتشار : ۱۷ مهر ۱۳۹۸
موضوع : اخبار,اخبار

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام از برپایی نمایشگاه صنایع دستی و به نمایش گذاشتن صنایع دستی و سوغات محلی در استان ایلام برای زوار اربعین حسینی (ع) خبر داد.

  به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی ، ” عبدالمالک شنبه زاده” مدیر کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی امروز ۱۷ مهر ۹۸ با اعلام این خبر اظهار داشت :  تردد میلیونی زائران اربعین حسینی از استان ایلام  ، این فرصت را ایجاد کرده است که ضمن ارائه خدمت و خدمات‌رسانی به زائران، از این فرصت برای آشنایی با صنایع دستی و سوغات محلی استان در بین زوار بهره گرفت .

 او با بیان اینکه برپایی این نمایشگاه‌ها فرصتی برای شناسایی صنایع دستی ایلام به زائرین اربعین حسینی (ع) است، افزود : در این مدت تعداد ۸۵ غرفه صنایع دستی در سراسر استان برپا می شود که از این تعداد ۳۰ غرفه در ایلام ، ۱۵ غرفه در مهران ، ۲۰ غرفه در دهلران ، ۱۰ غرفه در چرداول ، ۵ غرفه در ایوان و ۵ غرفه در سیروان که در مسیر تردد زائران اربعین می باشند برپا می‌شود .

 مدیرکل میراث فرهنگی ایلام با بیان اینکه این نمایشگاه تا ۳۰  مهرماه جاری برای بازدید زائران و علاقمندان دایر است، اظهار کرد: برپایی غرفه های اطلاع رسانی از دیگر برنامه های این نمایشگاه است.

او افزود :  این نمایشگاه شامل غرفه هایی از انواع لباس های محلی، گلیم و فرش، احجام سنگی، معرق و منبت، چرم، سفال، چاقو ، عسل طبیعی و دیگر خوراکی ها و شیرینی های سنتی و … استان ایلام می باشد .

مدیر کل میراث فرهنگی ایلام  گفت : با توجه به تردد میلیونی زائران اربعین حسینی ، این نمایشگاه با هدف خدمات‌رسانی به زائران در مسیر زائران اربعین  برپا می شود .

شنبه زاده ادامه داد : کلیه محصولات این نمایشگاه با هماهنگی به عمل آمده با صنعتگران با تخفیف ویژه ارایه می شود .            

چاپ کن

نظرات