بهره برداری از ۱۴ اقامتگاه بوم گردی در استان ایلام

تاریخ انتشار : ۱۴ آبان ۱۳۹۸
موضوع : اخبار,اخبار

lمدیر کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام از بهره برداری و فعالیت ۱۴ اقامتگاه بوم گردی در شش ماهه نخست امسال خبر داد .

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی ، ” عبدالمالک شنبه زاده” مدیر کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان امروز ۱۴ آبان ۹۸ با اعلام این خبر اظهار داشت : در شش ماهه نخست امسال تعداد ۱۴ واحد اقامتگاه بوم گردی در استان با حجم سرمایه گذاری ۳۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۴۲ نفر  برای اقامت گردشگرتان به بهره برداری رسید .

او افزود : هم اکنون  ۲۴ اقامتگاه بوم گردی جهت پذیرایی از گردشگران و مهمانان در استان فعال می باشد.

شنبه زاده با اشاره به این که توسعه اقامتگاه‌های بوم‌گردی برای توسعه گردشگری در ایلام انجام می شود، اضافه کرد: در حال حاضر گسترش اقامتگاه‌های بوم گردی نقش کلیدی و مؤثری در توسعه پایدار طبیعت‌گردی ایفا می‌کند و در زمان کوتاه بسترهای لازم برای اقامت گردشگران در مناطق روستایی، بومی و طبیعی را با کیفیت‌های مطلوب فراهم و زمان ماندگاری گردشگران را در روستاها و مناطق نمونه گردشگری ایجاد می‌کند.

او افزود: گردشگران علاوه بر اقامت در این خانه ها و بهره مندی از آرامش و سکوت روستاها و جاذبه های طبیعی و تاریخی این مناطق، امکان بهره مندی از غذاهای محلی و سنتی و دیگر تولیدات عشایر و روستاییان از جمله صنایع دستی را دارند.

شنبه زاده، تقویت بوم‌گردی، ایجاد زیرساخت های گردشگری در روستاها، توسعه کسب و کار مرتبط با گردشگری، ایجاد اشتغال و جلوگیری از مهاجرت روستاییان را از اهداف راه اندازی این اقامتگاه ها عنوان کرد.

مدیر کل میراث فرهنگی ایلام  به شرایط استان ایلام و چهارفصل بودن مناطق آن اشاره کرد و افزود: تنوع اقلیمی در استان ایلام، این استان را مستعد برای بوم‌گاه‌های متنوعی نموده است و به همین جهت می‌توانیم در صورت گسترش اقامتگاه‌های بوم‌گردی فرهنگ غنی و متنوع  ایلام و مهمان‌نوازی، احترام به طبیعت، مراسم‌های آیینی و لباس‌های زیبا و سنتی و همچنین سبک‌های متنوع زندگی در اقلیم‌های متفاوت  استان ایلام را به هموطنان کشور عزیز ایران به نمایش بگذاریم.

چاپ کن

نظرات