تخصیص ۱۵۰ میلیون ریال اعتبار برای بررسی و شناسایی ثبت آثار تاریخی شهرستان ایوان

تاریخ انتشار : ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
موضوع : اخبار,اخبار

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام از انجام عملیات بررسی و شناسایی ثبت آثار تاریخی شهرستان ایوان خبر داد .

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی ، عبدالمالک شنبه زاده ” مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام امروز ۲۴ اردیبهشت ۹۸ با اعلام این خبر اظهار داشت : عملیات بررسی و شناسایی  ثبت آثار تاریخی  شهرستان ایوان با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیون ریال از محل اعتبارات استانی انجام می شود .

او افزود :از جمله عملیات بررسی و شناسایی شهرستان ایوان می توان به بررسی میدانی و جمع آوری مستندات و مدارک فنی – تهیه حداقل ۱۰ تصویر از اثر – تهیه و تکمیل پرونده ثبت اثر بر اساس فرمت ابلاغی سازمان مرکزی – نقشه برداری اثر جهت تعیین عرصه پیشنهادی اشاره کرد .

شنبه زاده تصریح کرد : این آثار باستانی در سطح شهرستان ایوان شناسایی و در صورت ثبت مزایایی از جمله بازسازی، مرمت و بهسازی به آنها تعلق می گیرد و هر شهرستانی که آثار ثبت شده بیشتری را دارا باشد از اعتبارات و حفاظت زیادی نیز بهره مند می شود.

مدیر کل میراث فرهنگی ایلام ادامه داد : شهرستان ۵۵ هزار نفری ایوان در ۳۵ کیلومتری شمال ایلام دارای ۶۷ اثر تاریخی از جمله طاق شیرین و فرهاد، آتشکده سیاهگل، پل شیر پناه، قلعه گوریا، محوطه گاو میش، تپه شمیران، کلان، تپه نرگسی شهر تاریخی جوی زر است.

چاپ کن

نظرات