صدور ۱۸ موافقت اصولی طرح های گردشگری در استان ایلام

تاریخ انتشار : ۱۱ آبان ۱۳۹۸
موضوع : اخبار,اخبار

رئیس گروه برنامه ریزی و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام از صدور ۱۸ موافقت اصولی طرح های گردشگری در شش ماهه نخست سال ۹۸ در استان خبر داد .

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان ، ” محمد نورالهی” رئیس گروه برنامه ریزی و سرمایه گذاری اداره کل امروز ۱۱ آبان ۹۸ با اعلام این خبر اظهار داشت : در راستای تقویت زیرساختهای گردشگری و توجه ویژه به پتانسیل های موجود در سطح استان ایلام و همچنین ایجاد اشتغال پایدار، در شش ماهه نخست سال جاری تعداد ۱۸ موافقت اصولی طرح های گردشگری با حجم سرمایه گذاری ۵۵۰ میلیارد ریال صادر شده است .

او بیان کرد : این تعداد موافقت اصولی برای احداث طرح‌های گردشگری در قالب مجتمعهای گردشگری، هتل، مراکز سرگرمیتفریحی، سفرهخانه سنتی، رستوران سنتی و … در سطح استان صادر شده است که پیشبینی می‌شود با اجرای این طرحها برای ۳۳۵ نفر در استان شغل ایجاد شود.

نورالهی گفت : با توجه به رویکرد اداره کل میراث فرهنگی استان در توسعه پایدار گردشگری، راه‌اندازی تأسیسات گردشگری با هدف تقویت زیرساخت‌های اقامتی و پذیرایی، ایجاد اشتغالزایی، احیاء فرهنگ، آداب و رسوم بومی، رونق اقتصادی جوامع محلی و آشنایی گردشگران با جاذبه‌های تاریخی و طبیعی کمتر شناخته شده همواره از اولویت‌های این ادارهکل به شمار می‌رود.

او ادامه داد : گردشگری با ویژگی‌های خاص خود، صنعتی پویا با آینده‌ای روشن تلقی می‌شود، سرمایه‌گذاری در این صنعت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و ما در راستای توسعه زیرساخت‌های بخش گردشگری در استان آماده همکاری با سرمایه‌گذاران بخش خصوصی هستیم .

چاپ کن

نظرات