فروش پنج میلیارد و صد میلیون ریال صنایع دستی استان ایلام در ایام نوروز ۹۸

تاریخ انتشار : ۲۷ فروردین ۱۳۹۸
موضوع : اخبار,اخبار

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام از فروش پنج میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال انواع صنایع دستی این استان در ایام نوروز ۹۸ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی ، “عبدالمالک شنبه زاده ” مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام امروز ۲۷ فروردین ۹۸ با اعلام خبر اظهار داشت : با توجه به برپایی نمایشگاه های صنایع دستی و سوغات محلی و همچنین سیاه چادر های محلی در ایلام و دیگر شهرستانهای تابعه از ۲۸ اسفند سال گذشته تا ۱۰ فروردین امسال ، میزان فروش محصولات صنایع دستی دراین نمایشگاهها پنج میلیارد و صد میلیون ریال بوده است .  

شنبه زاده از افزایش ۱۵ درصدی فروش صنایع دستی نسبت به سال گذشته در ایام نوروز ۹۸در استان ایلام خبر داد و یادآور شد: وجود ظرفیت‌های هنری در تولیدات صنایع دستی این استان محرکی در جذب گردشگران و مسافران و رشد میزان خرید آنها از صنایع‌دستی است.

وی افزود: استان ایلام از استان‌های پیشرو در عرصه تولیدات داخلی به ویژه صنایع ‌دستی است و در ایام نوروز نمایشگاه های صنایع دستی شامل ۱۵۰ غرفه محصولات صنایع دستی و همچنین سیاه چادرهای عشایری برای عرضه آثار دستی به گردشگران نوروزی برپا شد.


وی با اشاره به برپایی نمایشگاه صنایع دستی و سوغات محلی در قلعه والی شهر ایلام تاکید کرد: این نمایشگاه شامل ۴۰غرفه محصولات صنایع دستی تولید استان و دو تخته سیاه چادر با فعالیت عشایری به گردشگران و مسافرین نوروزی خدمات رسانی کرده است.

شنبه زاده اظهار کرد: علاوه بر برپایی نمایشگاه در قلعه والی شهر ایلام در شهرستان های ایلام ، دهلران، مهران، دره شهر، آبدانان، بدره، سیروان، چرداول، ایوان و ملکشاهی نیز نمایشگاه تولید و عرضه صنایع دستی و سیاه چادر در تعطیلات نوروزی برپا شده بود

وی افزود: محصولات ارائه شده دراین نمایشگاه ها همچون گلیم نقش برجسته، نمد، صنایع چوبی و آثار معرق و … با ۱۰ الی ۱۵  درصد تخفیف به گردشگران و مسافران نوروزی عرضه شد.

وی خاطر نشان کرد: اکنون ۳۳ رشته فعال صنایع دستی از جمله گلیم، معرق، جاجیم، کارهای سفال، چوبی، گیوه بافی، سیاه چادر، لباس محلی، تزئینات شیشه، سنگ قیمتی و … در استان وجود دارد که این رشته ها در بیش از ۱۰۰ کارگاه فعال استان با حضور بیش از ۵۰۰۰ نفر صنعتگتر در حال تولید است.

چاپ کن

نظرات