فروش ۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریالی محصولات صنایع دستی ایلام

تاریخ انتشار : ۱۱ آبان ۱۳۹۸
موضوع : اخبار,اخبار

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام از فروش ۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال محصولات صنایع دستی استان در سه ماهه دوم سال جاری خبر داد .

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان ، نورالدین محسنی معاون صنایع دستی امروز ۱۱ آبان ۹۸ با اعلام این خبر اظهار داشت : در سه ماهه دوم سال جاری با برپایی نمایشگاه منطقه ای با حضور استانهای ایلام ، کرمانشاه ، لرستان ، اصفهان ، بندرعباس ، چهارمحال و بختیاری، کردستان ، خراسان رضوی ، گلستان وهمدان با ۸۸غرفه عرضه و فروش محصولات صنایع دستی ، میزان فروش محصولات صنایع دستی در این نمایشگاه ۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال  بوده است .

او هدف از برگزاری این نمایشگاه را توسعه و ترویج صنایع دستی هر استان و آشنایی بیشتر مردم استان ایلام با صنایع دستی سایر استانها و تبادل تجربیات هنرمندان و صنعتگران و ایجاد بازاری برای فروش محصولات صنایع دستی، عنوان کرد.

معاون صنایع دستی تاکید کرد: انتخاب ایلام به عنوان شهر ملی گلیم نقش برجسته نقش مهمی در جذب گردشگر و رونق صنایع دستی استان و همچنین معرفی بیشتر این صنعت در سطح ملی و جهانی دارد.

او با بیان اینکه گلیم نقش برجسته از نظر اصالت و تولید مهمترین و شاخص ترین صنعت دستی و بومی استان ایلام است اشاره کرد : این محصول هولوگرام سوغات ملی دریافت کرده و به عنوان سوغات و برند اختصاصی استان ایلام به عنوان استان ابداع کننده گلیم نقش برجسته ثبت شده است و در حال حاضر ۹ هزار و ۷۰۰ صنعتگر در ۳۳ رشته صنایع دستی استان ایلام در بیش از ۱۲۰ کارگاه فعال به صورت رسمی فعالیت می کنند که بیش از نیمی از آنها در بخش تولید گلیم نقش برجسته فعال هستند.


معاون صنایع دستی گفت : گلیم ساده، جاجیم بافی، احرامی بافی، بافت سیاه چادر، پای پوش سنتی (گیوه بافی)، نمد مالی، معرق نمد، حصیربافی، چیغ یا چیت بافی، محرق، سفالگری، کاشی معرق، معرق و منبت چوب، پیکرتراشی، خراطی نقاشی روی سفال، نگارگری، طراحی سنتی، چرم سازی و سرمه دوزی از دیگر رشته های صنایع دستی ایلام است.

چاپ کن

نظرات