فعالیت های میراث فرهنگی استان ایلام در اربعین ۹۸ تشریح شد .

تاریخ انتشار : ۱۷ مهر ۱۳۹۸
موضوع : اخبار,اخبار

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام به تشریح برنامه ها و فعالیت های اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان در ایام اربعین حسینی (ع) پرداخت .

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی ، عبدالمالک شنبه‌زاده مدیرکل میراث‌فرهنگی این استان امروز ۱۷ مهر ۹۸ با بیان اینکه مردم از سراسر کشور برای مشرف شدن به عتبات عالیات به مرز مهران و استان ایلام مراجعه می‌کنند، افزود: انجام تبلیغات مناسب و توزیع اقلام معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان می‌تواند ایلام را به تمامی کشور معرفی کند.

 مدیرکل میراث‌فرهنگی عنوان کرد: حضور گسترده زائران در استان ایلام و همچنین در مرز مهران می‌تواند فرصت بسیار مناسبی در خصوص معرفی استان به ویژه در زمینه گردشگری باشد .

 او با بیان اینکه پرسنل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ایلام علاوه بر خدمت مناسب به زائران اربعین می‌توانند از این فرصت برای بالابردن ظرفیت گردشگری استان استفاده کنند ، گفت: نظارت بر اقامتگاهها و واحدهای پذیرایی موضوعی مهم است که حتما باید مورد توجه باشد و با متخلفان در این حوزه نیز باید برخورد شود.

مدیر کل میراث فرهنگی ایلام از چاپ ۱۰۰هزار اقلام تبلیغاتی به زبان عربی جهت توزیع در ایام اربعین خبر داد و افزود : اطلاع‌رسانی و تبلیغات در زمینه گردشگری در زمان‌هایی مانند اربعین که شاهد حضور جمعیت بالا هستیم موضوعی مهم است که باید این وظیفه به خوبی انجام شود.

 مدیر کل میراث فرهنگی اضافه کرد: این اداره کل با ایجاد پایگاه های اطلاع رسانی در ورودی شهرستان هایی که در مسیر زوار اربعین قرار دارند به توزیع اقلام تبلیغاتی شامل کتابچه معرفی جاذبه های شاخص استان و همچنین نقشه راهنمای گردشگری به زبان عربی برای معرفی هر چه بهتر استان به کشورهای همسایه می پردازد .

این مسئول عنوان کرد: مجموعه های مختلف در سطح شهرستان مهران به منظور اسکان زائران در مهمانسراها، کمپ ها ،  واحدهای اقامتی و … نیز آماده شده است.

شنبه زاده به دیگر اقدامات این اداره کل ، نظارت مشترک اداره کل میراث فرهنگی ، بهداشت ، اماکن ، تعزیرات و .. از واحدهای اقامتی و رستوران های بین راهی جهت رفاه حال زائران ، برپایی نمایشگاههای صنایع دستی  و سوغات محلی ، احداث پایگاه های بین راهی و مزین کردن ورودی های استان از جمله ورودی های  قلاجه، شباب ، فرودگاه ، صالح آباد (سه راهی جندالله (و مهران به وسیله نصب بنر، بیلبورد و پلاکاردهای خوش آمدگویی به زائرین می باشد اشاره کرد .

مدیر کل میراث فرهنگی ایلام با بیان اینکه در راستای خدمات هرچه بهتر به زائرین ابا عبدالله الحسین (ع) همه مردم علی الخصوص اداره کل میراث فرهنگی باید تلاش مضاعفی داشته باشند ، اظهار داشت : با توجه به فرا رسیدن اربعین حسینی و اهمیت و ضرورت برنامه ریزی و هماهنگی و همکاری کلیه ی دستگاه ها به منظور اسکان و ارائه خدمات به زوار اباعبدالله حسین (ع) در مرز مهران و تعیین محل مشخص شده در راستای برپایی موکب و این اداره کل آمادگی خود را جهت همکاری با دیگر دستگاه های مرتبط اعلام میدارد .

 

چاپ کن

نظرات