مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام گفت:

تاریخ انتشار : ۶ دی ۱۳۹۲
موضوع : اخبار

یکی از مشکلات موجود در بخش گردشگری استان در مرز مهران انحصارطلبی بعضی افراد است که باید متوقف شود.


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام گفت: یکی از مشکلات موجود در بخش گردشگری استان در مرز مهران انحصارطلبی بعضی افراد است که باید متوقف شود.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، «عبدالمالک شنبه‌زاده» در مراسم معارفعه خود اظهار کرد: از زمانی که میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با همدیگر ادغام گردیده است موفقیت چندانی به دست نیاورده است و دلیل بزرگ آن بخشی‌نگری است چون هر کدام از قسمت‌ها هنوز فعالیت‌های خود را بهتر و برتر از حوزه دیگر می‌دانند و این درست نیست و باید به تعریف صحیحی از کار سازمان برسند.
شنبه‌زاده خاطر نشان کرد:تا قبل از یک دهه گذشته اسم میراث ذهن انسان را به آثار تاریخی متبادر می‌کرد اما باید این موضوع درک شود که سازمان در کنار کارکرد مادی،کارکرد معنوی نیز دارد.
وی تصریح کرد: میراث یک کشور آمیخته از فرهنگ، تمدن، آداب و رسوم و… است که جنبه معنوی آن غیرملموس بوده و بصورت سینه به سینه حفظ شده و به ما انتقال یافته است پس وظیفه ما است که آن را حفاظت کرده و به نسل بعد از خود تحویل دهیم.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یادآور شد: وظیفه ما حفاظت از میراث گذشتگان است چرا که هویت و شناسنامه فرهنگی هر فردی است که در محدوده مرزی ایران زندگی می‌کند.
شنبه‌زاده از مرز مهران بعنوان نعمتی بزرگ برای استان ایلام یاد کرد و گفت: جذب گردشگر در مرز نباید دیدگاهی فردی داشته باشد و باید بعضی انحصارطلبی‌ها موجود در این بخش قطع گردد تا علاوه برای ایجاد انگیزه برای فعالیت بخش خصوصی کل استان از مزایای این بخش بهره‌مند شوند.


چاپ کن

نظرات