مدیر کل میراث فرهنگی استان : دریاچه سدها و رودخانه های استان ایلام بهترین ظرفیت در گردشگری آبی را داراست.

تاریخ انتشار : ۱۶ مهر ۱۳۹۸
موضوع : اخبار,اخبار

مدیر کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استلان ایلام گفت : ظرفیت های یادشده در دیارکهن ایلام قابلیت توسعه گردشگری و ایجاد اشتغال پایدار و ثروت و نیز توسعه کسب وکار در استان را دارد .

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان ، امروز ۱۶ مهر ۹۸ نشست مدیران دستگاههای میراث فرهنگی و آب منطقه ای استان و دیگر مسئولین دو دستگاه در خصوص چگونگی انعقاد تفاهم نامه و اجرای طرح های گردشگری ساحلی و آبی بر اساس “شیوه نامه اجرایی فعالیت های گردشگری و تفریحی در منابع و تأسیسات آبی و پیرامون آن ” برگزار شد .

مدیر کل میراث فرهنگی ایلام گفت :هدف از این نشست شناسایی مکان های گردشگری و ظرفیت های تأسیسات آبی استان جهت تسهیل و توسعه سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری و تفریحی پیرامون منابع و تأسیسات آبی بوده است .

مدیر کل میراث فرهنگی ایلام با اشاره به این که سدهای استان دارای ظرفیت‌های ویژه‌ای گردشگری هستند، گفت: دریاچه های طبیعی و یا پشت سدها و رودخانه های دائمی استان دارای ظرفیت‌های بسیار بالای گردشگری هستند از این جهت در نظر است با همکاری مدیریت آب منطقه ای استان ظرفیت های فوق را به جهت فعالیت‌های گرشگری به بخش خصوصی واگذار کنیم .

او افزود : همچنین یکی از بهترین ظرفیت های گردشگری در استان ، ایجاد سدهایی است که توسط شرکت آب منطقه ای استان ایجاد شده که می توان گفت بیشترین تبلیغات این اداره کل در زمینه گردشگری فعالیت و اقداماتی است که توسط آب منطقه ای در این سدها انجام گرفته است .
شنبه زاده تصریح کرد : جهت اجرای فعالیت های گردشگری در حاشیه سدهای استان دو دستگاه مربوطه با تهیه طرح جامع مطالعاتی برای هر طرح گردشگری جهت ایجاد رقابتی سالم در بین سرمایه گذاران و ارائه به آنان، با اعلام شرایط ویژه جهت شرکت سرمایه گذاران اقدام به فراخوان و سپس برگزاری جلسه مزایده جهت تعیین سرمایه گذاربخش خصوصی می نمایند .

شنبه زاده عنوان کرد: شرکت آب منطقه‌ای استان ایلام ظرفیت های استان را برای فعالیت‌های گردشگری در نظرگرفته است که با پیشنهاد این اداره کل دریاچه سد سیمره چون ظرفیت بسیار مناسبی را دارا می باشد اولین این موارد محسوب می‌شود همچنین سدهای کنگیر ، دویرج ، گلال ، سیاه گاو ، کرخه سدهای گردشگری هستند لذا در این راستا بزودی فراخوان مبنی بر واگذاری طرح های گردشگری حاشیه سدها استان جهت فعالیت‌های گردشگری اعلام خواهد شد.

چاپ کن

نظرات