میراث میراث فرهنگی ایلام در تحقق فرمان رهبری و رونق تولید پیشگام است

تاریخ انتشار : ۹ فروردین ۱۳۹۸
موضوع : اخبار,اخبار

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام گفت: میراث فرهنگی ایلام در تحقق فرمان رهبری و رونق تولید پیشگام است

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی ، عبدالمالک شنبه زاده مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان امروز ۹ فروردین ۹۸ با اعلام این خبر ظهار داشت : مقام معظم رهبری با تدبیر حکیمانه خود سال ۹۸ را به عنوان سال رونق تولید نامگذاری فرموردند، به نظر می رسد بهترین راه برای رونق تولید جلوگیری از ورود کالاهای است که مشابه آن در داخل کشور تولید می شود.

او ادامه داد: کسانیکه دست‌اندرکار این مقوله هستند باید از ورود کالاهای قاچاق جلوگیری کنند قطعا تولیدکنندگان ما سعی می کند کیفیت کالای خویش را افزایش دهند و قطعا رونق در حوزه تولید روی خواهد داد.

این مسوول اضافه کرد: اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان ایلام در ایام نوروز در کنار همه نوروزگاه ها نمایشگاه صنایع دستی برپا کرده ایم و از سوی گردشگران مورد استنقبال واقع شده است.

شنبه زاده تصریح کرد: از بسیاری از غرفه داران در حین بازدید از شهرستان های مختلف سوال کردم که وضعیت فروش چگونه است خوشبختانه با پاسخ مثبتی مواجه شدم که بسیار خوشحال کننده بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام گفت: ایلام که به عنوان شهر ملی گلیم معرفی شده است دارای دستبافته‌های زیبایی بوده و بنا بر اعلام غرفه داران میزان فروش گلیم در تعطیلات نوروزی سال جاری در مقایسه با تعطیلات نوروزی سال پیش دو برابر شده است.

وی ادامه داد: ایجاد بازراچه ای در شهر سرابله در دست اقدام اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان ایلام بوده و تا هفته صنایع دستی که در خرداد ماه امسال است این بازارچه راه اندازی خواهد شد.

این مسوول اضافه کرد: به هر نحو ممکن در تلاش هستیم که از تولیدکنندگان حمایت کنیم و قرار است بازارچه ای را در مرز مهران ایجاد و راه اندازی کنیم تا به سهم خودمان رونق از تولید حمایت کنیم.

چاپ کن

نظرات