پکیج های ایلام گردی به زبان عربی تهیه می شوند .

تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۳۹۸
موضوع : اخبار,اخبار

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام گفت : جهت جذب گردشگران عراقی پکیج های ایلام گردی به زبان عربی تهیه می شوند .

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام عصر روز گذشته مورخ ۱۹ خرداد ۹۸ جلسه ای با حضور عبدالمالک شنبه زاده مدیر کل میراث فرهنگی استان ایلام ، احسان جمشیدزاده مدیر کل آموزش فنی حرفه ای استان و دیگر مسئولین اداره کل میراث فرهنگی استان با مدیران دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری بند ب استان با هدف بررسی وضعیت دفاتر خدمات مسافرتی برگزار گردید .

مدیر کل میراث فرهنگی استان ایلام ضمن خیرمقدم به مدیران دفاتر خدمات مسافرتی بند ( ب ) گفت : در راستای سفر استاندار ایلام و سپس تیم ویژه گردشگری ایشان به کشور عراق جهت هماهنگی های لازم در خصوص ورود تورهای گردشگری استانهای نجف اشرف ، المثنی و دیوانیه عراق  تفاهم نامه ای فی مابین بخش خصوص استان ایلام و سه استان کشور عراق منعقد گردد .

او افزود :  با توجه به سفر آتی هیات عراقی به استان ، پکیج کامل تور استانگردی برای هر منطقه  با ذکر نوع امکانات به زبان عربی در راستای جذب گردشگران خارجی از سوی دفاتر خدمات مسافرتی تهیه می شود .

شنبه زاده از اختصاص دو گیت ویژه در پایانه مرزی مهران برای ورود و خروج  تورهای عراقی و نصب دستگاه x-ray خبر داد و اضافه کرد : دفاترو شرکت های خدمات مسافرتی و گردشگری استان با کلیه تاسیسات اقامتی و پذیرایی با تخفیف ویژه جهت افزایش ورود گردشگران داخلی وخارجی به استان آمادگی کامل دارند .

او تصریح کرد : طی هماهنگی با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای دوره های آموزش تخصصی گردشگری مورد نیاز برای نیروهای تاسیسات گردشگری برگزار می گردد .

شنبه زاده همچنین از برنامه ریزی در خصوص ایجاد زیرساختهای لازم در محل جاذبه های شاخص استان تاکید کرد و اظهار داشت : جهت ورود تورهای گردشگری بین استانهای منطقه ۴ کشور (استانهای غربی) به ویژه استان خوزستان برنامه های عملیاتی در این خصوص با همکاری بخش خصوصی انجام می شود .

در این جلسه جمشیدزاده مدیر کل آموزش فنی حرفه ای استان گفت : اولویت های اصلی در بحث گردشگری نیازمندی به آموزش تخصصی است که با یک مرکز هتلداری مجهز جهت برگزاری دوره های تخصصی آمادگی کامل را داریم .

مدیر کل آموزش فنی حرفه ای ضمن بیان اینکه استان ایلام با ۴۳۰ کیلومتر مرز مشترک گفت : تنها راه استفاده مناسب برای مردم منطقه از این موقعیت تمرکز بر حوزه گردشگری است که با موفقیت در این زمینه اشتغال پایدار ایجاد می شود .

او در ادامه افزود، با انعقاد تفاهم نامه ای که بین دو دستگاه منعقد گردیده ، آموزش های تخصصی در حوزه های مختلف به صورت رایگان صورت می پذیرد که اولین دوره آموزشی در آینده نزدیک برگزار می شود .

 

چاپ کن

نظرات