۳۰ متقاضی مشاغل خانگی صنایع دستی استان ایلام تسهیلات دریافت کردند

تاریخ انتشار : ۴ شهریور ۱۳۹۸
موضوع : اخبار,اخبار

معاون صنایع دستی وهنرهای سنتی استان ایلام از پرداخت  ۳۰ فقره تسهیلات مشاغل خانگی به صنعتگران در سه ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان ، : نورالدین محسنی” معاون صنایع دستی امروز ۴ شهریور ۹۸ با اعلام این خبر اظهار داشت : ۳۰ متقاضی مشاغل خانگی این استان در حوزه صنایع دستی در سه ماهه نخست امسال تسهیلات قرض الحسنه دریافت کردند.

او افزود : این تسهیلات به افرادی که در یکی از رشته های مصوب صنایع دستی به صورت انفرادی در منزل فعالیت دارند و دارای مجوز پروانه تولید انفرادی از اداره کل هستند پرداخت می شود.

معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی ایلام گفت: کسب و کار خانگی صنایع دستی به عنوان راهکاری مهم برای ایجاد اشتغال و درآمد است و قابلیت انجام کسب و کار درمنزل ضمن ایجاد مزایای شغلی باعث ایجاد توازن بین مسوولیت خانوادگی زنان و اشتغال آنان، حذف هزینه های مربوط به خرید، رهن و اجاره کارگاه و ایاب و ذهاب می شود.

نورالدین محسنی ، استفاده از توان کاری سایر اعضای خانواده و ایجاد زمینه های کار خانوادگی، امکان انتقال تجارب از طریق آموزش غیررسمی به شیوه استاد شاگردی بین اعضا خانواده را از دیگر مزایای این روش برشمرد.

او ادامه داد :  مشاغل خانگی سنتی ریشه در تاریخ، اعتقاد و فرهنگ مردم دارد و با توسعه و حمایت از مشاغل خانگی می توان سطح فرهنگ، کار و تلاش در خانواده ها را تقویت کرد.

چاپ کن

نظرات