۴ اثر صنایع دستی استان ایلام نشان ملی گرفتند

تاریخ انتشار : ۱۱ شهریور ۱۳۹۸
موضوع : اخبار,اخبار

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام از اعطای نشان ملی مرغوبیت ۴ اثر صنایع دستی استان خبر داد .

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی ، ” عبدالمالک شنبه زاده ” مدیر کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان امروز ۱۱ شهریور ۹۸ با اعلام این خبر اظهار داشت : داوری و اعطای نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی که امسال در کرمانشاه برگزار شد، ۴ اثر صنایع دستی هنرمندان استان ایلام مورد ارزیابی قرار گرفت.

او افزود : در پنجمین دوره نشان ملی مرغوبیت کالای صنایع دستی که در استان کرمانشاه و با داوری داوران کشوری برگزار شد ۴ اثر صنایع دستی استان موفق به دریافت نشان ملی مرغوبیت کالا شدند .

مدیرکل میراث فرهنگی ایلام به کیفیت محصولات ارائه شده اشاره و عنوان کرد: محصولات ارائه شده از کیفیت بالایی برخوردار بوده و دارای خلاقیت و ابتکار در طراحی و تولید بوده و بیانگر هویت فرهنگی بومی هستند.

شنبه زاده آثار ارائه شده را در رشته های حصیربافی از زینب جابری از شهرستان دهلران (صندوقچه حصیری طبق حصیری) و اثرحصیربافی از پروانه درویشی (ظرف جای حبوبات) و اثر گلیم ساده از مینا گوهری عنوان کرد.

مدیر کل میراث فرهنگی ایلام به اهمیت برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در استان تاکید کرد و اذعان داشت: صنایع دستی از جمله عوامل مهم اشتغال زایی و توسعه اقتصادی به شمار می‌رود، از این رو شناساندن صنایع دستی هر منطقه یکی از راه‌های مناسب و ارزان اشتغالزایی به شمار می‌رود که با سرمایه گذاری مناسب امکان پذیر است و حل مشکلات اشتغال را به دنبال دارد.

چاپ کن

نظرات